Золото швидко відновлює свої позиції на світових ринках
Сьогодні золото на COMEX консолідувалося вище цінової позначки 1460 дол. і торгується в діапазоні 1461,6-1472,2 дол./унція.
Котирування золота після недавнього обвального падіння вже істотно відновили позиції і торгуються на позначці 1470 дол./унція, повідомляє телеканал "Росія 24". Сьогодні золото на COMEX консолідувалося вище цінової позначки 1460 дол. і торгується в діапазоні 1461,6-1472,2 дол./унція. Ціна останньої угоди із золотом в даний час складає 1470,4 дол./унція, що на 16,8 дол. вище ціни закриття попередньої сесії.Котирування золота після недавнього обвального падіння вже істотно відновили позиції і торгуються на позначці 1470 дол./унція, повідомляє телеканал "Росія 24". Ціна останньої угоди із золотом в даний час складає 1470,4 дол./унція, що на 16,8 дол. вище ціни закриття попередньої сесії.
По всій видимості, в найближчі дні цінова динаміка золота на COMEX буде обмежена рівнем підтримки 1440,0 дол./унція і рівнем опору 1490,0 дол./унція, вважають експерти.
Справа в тому, що різке зниження ціни багато інвесторів сприйняли як відмінну можливість для вкладення. Так, у США неабияким попитом користувалися золоті монети, продажі яких показали найкращий місяць з 2009 р. Також не втратили шанс ювеліри з Індії - найбільшого імпортера жовтого металу, за тиждень збільшивши закупівлі в 5 разів, а Goldman Sachs рекомендував закривати короткі позиції.
Читайте також: Золото вперше за два тижні піднялося вище 1420 дол./унція
Тим часом хедж-фонди встигли різко збільшити ставки на зниження золота, це видно з звіту US Commodity Futures Trading Commission, і, схоже, як це зазвичай буває, саме спекулянти виступають спонсорами зростання ціни, оскільки змушені закривати "шорти".
"Дуже дивно, що ціна повернулася так швидко. Після сильного спаду попит виріс як божевільний", - говорить Дональд Селькін, головний стратег-аналітик National Securities Corp. в Нью-Йорку.
Варто також відзначити, що поточне зростання стало найшвидшим за останні 15 місяців, і поки можна констатувати, що обвал цін був викликаний або панікою, або навмисними діями великих учасників.
До речі, легендарний інвестор Джим Роджерс, який спеціалізується на сировинних ринках, заявив, що купить золото тільки в тому випадку, якщо ситуація на ринку погіршиться і ціна опуститься до 1300 дол. за унцію. Поки ж він не входив в ринок, про що повідомив в інтерв'ю Bloomberg. Він також зазначив, що поки не бачить передумов для початку довгострокового зростання. "До початку "бичачого" ринку ми повинні побачити ще одне дно", - сказав Роджерс.
Читайте також: Ціна срібла продовжує оновлювати трирічні мінімуми
А ось JP Morgan за останні три місяці продавав фізичне золото, причому на цей банк припали практичні всі продажі цього металу на COMEX за вказаний період, говориться у звіті CME Group. За підрахунками JP Morgan продав майже 2 млн унцій золота, що є колосальним обсягом. Інші учасники ринку говорять, що у них також немає сумніву в тому, що банк позбувся фізичних запасів. Проблема в тому, що ніхто не може пояснити, чому в JP Morgan зробили це.
Нагадаємо, в поточному році ціновий мінімум для золота випав на 16 квітня, коли його котирування опустилися до позначки 1321,5 дол./унція. Це був найнижчий показник з лютого 2011 р. Тим часом ціновий максимум для золота припав на 17 січня 2013 р., коли його котирування досягли значення 1699,9 дол./унція.
У середині місяця падіння цін на золото підірвало сировинні ринки. Золото протягом останнього десятиліття було улюбленцем багатьох інвесторів, пропонуючи стабільну прибутковість в 20-30%. До минулого тижня золото 18 місяців трималося в межах діапазону 1525-1800 дол. за тройську унцію. Однак з минулого вересня спекулятивні трейдери, зневірившись, що золото все-таки зможе пробити планку 1800 дол., почали скорочувати кількість чистих позицій на покупку ф'ючерсних контрактів і опціонів (знизилися до 5,6 млн унцій, тоді як максимально за вказаний період досягали 20 млн унцій). Коли в лютому ціна на золото опустилася до 1625 дол., скорочувати торгівлю біржовими продуктами (ETP) і біржовими індексними фондами (EFT) стали і масові інвестори.
Читайте також: Джон Полсон втратив за два дні 1 млрд дол. через обвал золота
Слідом за золотом почали різко дешевшати срібло, мідь, алюміній. Так, на Шанхайській ф'ючерсній біржі контракти на цинк і алюміній впали до мінімуму за 4 роки. А ось контракт на мідь на LME оновив мінімуми з липня 2009 р. Нафта також оновила багатомісячні мінімуми. Обвал цін на золото підірвав довіру до сировини як до класу активів.