Також ПАТ "Житомиргаз" через суд вимагає зобов’язати АТ "Укртрансгаз" виконати всі вимоги постанови НКРЕКП від 27.12.2017 року №1437
ПАТ "Житомиргаз" в суді вимагає від АТ "Укртансгаз" спростувати недостовірну інформацію, що нібито інформаційна платформа не наповнюється операторами газорозподільних системи в повному обсязі. Про це повідомляє прес-служба компанії.
"22 лютого 2019 року в мережі Інтернет, через офіційний сайт АТ "Укртрансгаз" було поширено інформацію, що "інформаційна платформа не наповнюється операторами газорозподільних системи в повному обсязі, що унеможливлює забезпечення здійснення алокації на добовій основі при впровадження добового балансування". Це твердження є неправдивим, об’єктивно наносить шкоду діловій репутації газорозподільної компанії і свідченням приниження її ділової репутації", - йдеться у повідомленні.
За словами прес-служби, оператори газорозподільних, мереж, в тому числі ПАТ "Житомиргаз" підтримує перехід учасників ринку газу до добового балансування. "Більше того, компанія одною з перших розпочала добове балансування газорозподільних систем ще у 2018 році, шляхом повного внесення усієї необхідної інформації до інформаційної платформи. Водночас, Європейське енергетичне співтовариство визнало, що анбандлінг операторів ГРМ в Україні повністю відповідає вимогам Третього енергопакета", - йдеться у повідомленні.
Також ПАТ "Житомиргаз" через суд вимагає зобов’язати АТ "Укртрансгаз" виконати всі вимоги постанови НКРЕКП від 27.12.2017 року №1437 "Про затвердження Змін до деяких постанов НКРЕКП щодо впровадження добового балансування на ринку природного газу та процедури розробки, подання і затвердження Плану розвитку газотранспортної системи на наступні 10 років".
У прес-службі зазначили, що кодекс ГТС вимагає від Оператора ГТС під час обміну інформацією використовувати електронний цифровий підпис з метою контролю цілісності і достовірності інформації, яка передається в електронному вигляді, а також підтвердження її авторства
"Але АТ "Укртрансгаз" ігнорує вимоги Кодексу ГТС стосовно використання електронного цифрового підпису. Тому Оператор ГТС має можливість вносити будь-які зміни і навіть видаляти інформацію в інформаційній платформі. В тому числі такі, що можуть призвести до фінансових збитків замовників послуг транспортування та споживачів газу. Причому внесені зміни потім неможливо буде відстежити. Про необхідність усунути дані порушення оператори ГРМ неодноразово зверталося до АТ Укртрансгаз з відповідними листами, проте порушення оператором ГТС так і не виправлено. Тому тепер ПАТ "Житомиргаз" разом з іншими газорозподільними компаніями через суд домагається виконання всіх вимог АТ "Укртрансгазом", - йдеться у повідомленні.