Через відсутність оплати за газ компанія не може розрахуватися з іншими учасниками газового ринку
Борги за газ у Житомирській області сягнули 609 млн гривень. І хоч розрахунки за газ підвищилися на 15% за останні 3 місяці, проте цього замало, аби в повній мірі розрахуватися з іншими учасниками газового ринку. Про це повідомляє прес-служба ТОВ "Житомиргаз Збут".
Вже 1670 боржників отримали від "Житомиргаз Збуту" попередження про припинення постачання газу. Адже, за словами прес-служби, зростання боргів і несвоєчасні розрахунки ставлять під загрозу стабільне постачання газу для споживачів регіону. Через відсутність оплати за газ компанія не може розрахуватися з іншими учасниками газового ринку.
"Ми вдячні тим споживачам, які вчасно та в повному обсязі розраховуються за спожиті кубометри газу. В кого ситуація склалася по-іншому – просимо звернутися до підприємства, щоб реструктурувати борг", - говорить директор ТОВ "Житомиргаз Збут" Олена Благодарська.
У прес-службі зазначили, що впродовж 2019 року через системні неплатежі від газопостачання було відключено 1593 побутових споживачів. На сьогодні без газу залишаються 5,3% (19537 помешкань).
"Від моменту попередження до відключення газопостачання споживач має достатньо часу, аби сплатити кошти або звернутися до ТОВ "Житомиргаз Збут" із заявою про погашення боргу частинами. Тому, щоб уникнути відключення, споживачам потрібно вчасно подбати про спосіб погашення заборгованості. Компанія повідомляє, що припинення газопостачання не позбавляє від необхідності оплати заборгованості, а у разі стягнення заборгованості в судовому порядку, до цієї суми додаються ще судові витрати та інфляційні втрати", - йдеться у повідомленні.
За словами прес-служби, відновлення газопостачання можливе лише після повного погашення заборгованості та компенсації збитків, пов'язаних з припиненням та поновленням газопостачання. Тож компанія просить не допускати таких ситуацій і вчасно розраховуватись за спожитий газ.