Після успішного проведення першого етапу статичних випробувань, фахівці АТ "Житомиргаз" розпочали другий етап експериментів. Він передбачає більш довготривалі динамічні дослідження зі спалюванням метан-водневих сумішей на побутових газових приладах.
Про це повідомляє прес-служба компанії.
"Для аналізу випробувань разом із спеціалістами "Житомиргазу" беруть участь дві групи науковців з Інституту газу НАН України. На цьому ж етапі плануються дослідження сумішей водню із різними концентраціями – 50%, 30%, 20%, 10% та 5%. Всі випробовування проводяться на дослідних макетах систем газопостачання на полігоні компанії в Черняхові. План експериментів побудовано із необхідним рівнем безпеки", - йдеться у повідомленні.
Разом із статичними випробуваннями мережі газоводневими сумішами, на полігоні компанії розпочато перші динамічні випробування – вогневі експерименти на газових приладах. Їх попередні результати були опрацьовані та представлені на 6-му міжнародному газовому форумі "Східно-Європейське газове партнерство" 27 жовтня 2020 року.
"Наразі використання метан-водневих сумішей проводиться без жодних технічних збоїв в роботі приладів. В той же час зафіксовано суттєве зменшення викидів СО2 – від двох до п’яти разів. При цьому ККД (Коефіцієнт Корисної Дії) на газовій плиті та котлі підвищується", - йдеться у повідомленні.
Наступний етап дослідницької програми передбачає дослідження водню і його сумішей з природним газом та вогневі випробування на ще чотирьох спеціально підготовлених полігонах у Волинській, Дніпропетровській, Івано-Франківській та Харківській областях.
"Нагадаємо, 6 серпня 2020 року вперше в Україні на спеціально підготовленому полігоні Черняхівської дільниці АТ "Житомиргаз" пройшли статичні випробування газових систем при 99% концентрації водню. Отримані в ході експерименту дані дозволили фахівцям і науковому співтовариству оцінити сумісність діючих газопровідних систем з новими видами енергії", - йдеться у повідомленні.