Жителі зони надзвичайної екологічної ситуації в Калуському регіоні не будуть відселені до кінця поточного року. Про це на прес-конференції заявив голова Мінприроди Віктор Бойко, коментуючи ситуацію з ліквідацією надзвичайної екологічної ситуації в районі м. Калуш Івано-Франківської області.
"Наприкінці минулого року Калуський регіон було оголошено зоною надзвичайної екологічної ситуації... Ті 390 млн грн, які були виділені, з них лише мізерна частина передбачалася на заходи по локалізації джерела забруднення, основні кошти були виділені на відселення людей...Але я не думаю, що в цьому році людей відселять, заходи з цього тільки починаються, програма відселення розрахована не лише на поточний рік", - зазначив міністр.
Окрім того, міністр переконаний, що кошти на ліквідацію екологічного лиха має виділяти не лише держава, але й приватні компанії, що орендують потужності у державного підприємства: "В Калуші досить непроста ситуація, тому що ВАТ "Оріана", контрольний пакет цього підприємства належить ФДМУ. Але 12 приватних підприємств орендують основні фонди цього ВАТ. І виходить ситуація, коли бізнес працює, накопичує відходи і проблема з утилізацією цих відходів лягає на плечі держави, а бізнес в стороні".
Нагадаємо, на місцевому референдумі, що відбувся в місті Калуші одночасно з виборами Президента України, понад 30 тис. місцевих жителів визнали територію свого міста зоною екологічного лиха та висловилися за надання місту статусу території надзвичайної екологічної ситуації.
Головні екологічні проблеми Калуша пов'язані з наслідками калійного виробництва - переповнення хімічними відходами хвостосховищ, Домбровського кар'єру і загроза засолення ґрунтів та потрапляння їх у ріки басейну Лімниці і Дністра; загроза провалів підземних порожнин на місці відпрацьованих шахт; зберігання 11 тисяч т гексахлорбензолу на єдиному в Європі полігоні токсичних відходів.
На небезпечній території знаходяться 2,5 тис. житлових будинків.