Земля сільгосппризначення та її оренда дорожчатимуть. "За оцінками наших фахівців, в перший рік після зняття мораторію на продаж сільгоспземель її ціна не перевищуватиме 500 - 700 долл. за 1 га. Але щорічно ціна буде рости", - заявив на прес-конференції в Дніпропетровській облдержадміністрації голова Госземагентства України Сергій Тімченко, коментуючи основні положення проведення земельної реформи. Зокрема, урядового законопроекту "Про ринок земель".
"Кожен власник паю, кожен власник земельної ділянки повинен знати - земля і її оренда тільки дорожчатиме", - відмітив Тимченко. На сьогодні вартість 1 га сільгоспземлі в західноєвропейських країнах, таких, як Нідерланди, Франція досягає 10 тис. євро, вартість 1 га землі в країнах "молодої" Європи - Польщі, Угорщині - від 3 тис. євро і вище. При цьому, відмітив він, якість землі в цих країнах нижча, ніж в Україні.
"Якщо по нормативно-грошовому коефіцієнту 1 га сільгоспугідь сьогодні в середньому коштує 11 тис. 800 грн., то з нового року він коштуватиме 19 тис. 900 грн. Якщо узяти формулу розрахунку орендної плати землі, то сьогодні оренда в середньому складає за 1 га 350 грн., а з нового року вона складатиме 600 - 700 грн.", - сказав глава Госземагентства. Більше того, за його словами, Кабмін у рамках земельної реформи перегляне формулу нормативно-грошової оцінки землі у бік підвищення.
При цьому він підкреслив, що ринок сільськогосподарської землі створюється для власників паїв, для селян. "Ми реалізуємо його (селянина - прим.) конституційне право повноцінно користуватися своєю власністю, і не обмежуємо його ні в чому. Він може продавати і не продавати, він може працювати на цій ділянці, він може отримувати кредит шляхом внесення земельної ділянки під заставу, він може вкласти земельну ділянку під депозит і отримувати з цього гроші. А держава за нього думатиме, як з цієї землі генерувати гроші", - підсумував глава Госземагентства.