Землетрус в Україні: всі подробиці
Землетрус 28 грудня 2016 року в Україні відчули в декількох містах
Землетрус в Україні сьогодні, 28 грудня, відчули жителі декількох міст. Вночі підземні поштовхи інтенсивністю 5,6 балів за шкалою Ріхтера сколихнули Румунію, а відгомони землетрусу були чутні в Молдові, Болгарії та кількох регіонах України.
Епіцентр землетрусу - зона Вранча
Згідно з даними Геологічної служби США (USGS) 28 грудня підземні поштовхи магнітудою 5,6 балів були зафіксовані в Румунії. Епіцентр землетрусу знаходився в районі Вранча (8 км від населеного пункту Нережу). У квартирах жителів Румунії тремтіли меблі.У квартирах жителів Румунії тремтіла меблі. Сильні поштовхи відчували в Бухаресті, Яссах та інших містах країни.
У деяких громадських закладах почалася паніка, люди спішно залишали магазини і кафе.
Зона Вранча, яка перебуває в вигині Среднекарпатского хребта, яляется однією з найбільш сейсмічно активних на Європейському континенті. В кінці 70-х тут стався руйнівний землетрус магнітудою 7,5 балів. За офіційними даними його жертвами в Румунії стали понад 1,5 тис. осіб.
Інтенсивність поштовхів і відстань, на якій вони можуть бути відчутні, залежить від глибини епіцентру. Землетрус 28 грудня відбувся на глибині близько 81 км. Район Вранча знаходиться в 100 км від кордонів України, тому в декількох регіонах нашої країни вночі люди відчули відгомони підземних поштовхів.
Фото: епіцентр землетрусу на мапі сейсмічної активності України
Де в Україні відчули найбільшу інтенсивність землетрусу
Жителі Чернівців, Ужгорода, Києва, Дніпра, Хмельницького, Кривого Рогу та інших міст вночі 28 грудня відчували нетривалі коливання. Але найінтенсивніше землетрус відчувався в Одеській області (в містах Одеса, Рені, Ізмаїл, Болград). Тут магнітуда підземних поштовхів склала 2-3 бали, тривали вони кілька секунд. Цей землетрус став другим за рік в Одесі. В кінці вересня одесити відчували поштовхи магнітудою до 4 балів, що також прийшли із зони Вранча.
За інформацією Державної служби з надзвичайних ситуацій, землетрус 28 грудня в Україні пройшов без негативних наслідків.
Збоїв в роботі підприємств через землетрус також не відбулося. Зокрема, в прес-службі НАЕК "Енергоатом" повідомили, що нічний землетрус не вплинув на роботу Южно-Української АЕС, розташованої в Миколаївській області. Устаткування зафіксувало рівень коливань значно нижче уставок аварійного захисту реактора, тому енергоблоки АЕС працюють в штатному режимі.
Інформація про жертви і руйнування в Румунії також не надходила.
Землетрус в Україні: відео
Жителі багатьох міст України відчули кілька слабких струсів тривалістю близько 20 секунд. У квартирах Одеси трясло меблі.
У Карпатах вночі 28 грудня відбулося два помітних поштовхи.
Кияни о 1:24 28 грудня також помітили легкі коливання.