Просування та захист українських виробників на ринках світу та підтримка пріоритетних галузей АПК неможлива без системного та невідкладного реформування вітчизняного законодавства, вважає міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк, пише «Урядовий Кур'єр».
«Проведення земельної реформи дозволить вперше за останні десятиліття легалізувати землевласників, створити прозорий обіг земель сільгосппризначення та забезпечити продовольчу безпеку», - зазначив він.
На думку міністра, проводити земельну реформу в Україні необхідно виключно з урахуванням інтересів України та її громадян. «Я чітко усвідомлюю, що неможливо почати обговорення без розуміння базових напрямків, над впровадженням яких активно працює нині Міністерство. При цьому впровадження аграрної стратегії повинно забезпечити комплексність та системність державної сільськогосподарської політики», - зазначив М.Присяжнюк.
Очільник Мінагропроду переконаний, що пріоритетними завданнями на 2011 р. є зміна законодавчої бази та приведення її у відповідність не лише до викликів глобального ринку, а й до реалій економічного сьогодення. За його словами, у рамках реформування законодавчої бази планується наповнення електронного загальнодержавного кадастру землі, зменшення часу на реєстрацію прав власності на землю до 14 днів, проведення інвентаризації земельних ресурсів та затвердження паспортів агропромислового виробництва.
«З метою виконання програми економічних реформ Президента на 2010-2014 рр., зараз триває законотворча робота, результатом якої має стати прийняття Верховною Радою України вже у червні-липні поточного року базових законодавчих документів», - стверджує міністр.
Також М.Присяжнюк вважає першочерговими завданнями захист інтересів і повноцінну підтримку сільської громади та фермерів у проектах законів України «Про ринок земель», «Про державний земельний кадастр», «Про консолідацію земель», Державної цільової програми розмежування та інвентаризації земель.
На думку міністра, Закон «Про ринок земель» вкрай потрібний для розвитку земельних відносин, оскільки включає земельні ресурси до економічного обігу. За словами чиновника, Міністерство наполягатиме на тому, щоб земля сільгосппризначення набувалася у власність виключно фізичними особами - громадянами України та державою. При цьому іноземні держави та громадяни не матимуть такого права.
«Пропоновані зміни законів у сфері земельних відносин забезпечать створення прозорого ринку землі сільськогосподарського призначення на основі єдиної системи державного земельного кадастру», - вважає М.Присяжнюк. Разом з тим, на думку очільника Мінагропроду, зміни законодавчої бази гарантуватимуть раціональне використання землі сільгосппризначення, оскільки буде чітко визначений її реальний власник.
«Тільки з допомогою земельної реформи можна забезпечити дієвий механізм реалізації права власності на землю. Позиція Президента і Міністерства аграрної політики полягає в тому, аби не допустити обезземелення українського селянина. Невідкладне прийняття земельного законодавства забезпечить введення в дію обігу землі з початку наступного року. Крім того, воно гарантуватиме встановлення порядку продажу земельних ділянок на відкритих торгах та конкурсах. Водночас, закон запобігатиме спекулятивним операціям та монополізації ринку земель сільськогосподарського призначення. Зазначену законотворчу роботу ми плануємо завершити протягом першого півріччя поточного року», - запевнив М.Присяжнюк.