Перша леді України Олена Зеленська взяла участь у другому засіданні Ради безбар’єрності. Захід відбувся під головуванням прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на повідомлення Мінрегіону в Facebook.
Члени Ради розглянули доопрацьований План заходів на 2021-2022 роки на виконання Нацстратегії, до якого включено пропозиції від громадськості, дані щодо необхідного фінансування та чіткі індикатори успішності його реалізації. Під час засідання перша леді представила власний просвітницький проект "Довідник безбар’єрності".
"Ця стратегія створена для людей, і вона про людей. Раз за разом ми стикаємося з тим, що треба пояснювати значення безбар’єрності. Для того щоб зробити поняття більш зрозумілим, у мене виникла ідея: створити єдиний довідник із роз'ясненням основних принципів безбар’єрності, правил комунікації та словником базових понять безбар’єрності", - зазначила Олена Зеленська.
План заходів передбачає понад 250 ініціатив, що мають бути втілені у найближчі два роки. Серед усіх заходів представники міністерств спільними зусиллями визначили сім пріоритетних проектів. Вони стосуються найбільших бар’єрів, з якими українці стикаються щодня.
"250 проектів, що увійшли до Національної стратегії безбар'єрності, - це ті реальні зміни, на які роками чекали мільйони українців у кожній територіальній громаді: від Ужгорода до Луганщини, від Чернігова до Одеси. План заходів стане "дорожньою картою" для кожного міністерства, у межах своєї сфери відповідальності", - наголосив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
Відтак, проєкт Плану заходів на 2021-2022 роки передбачає:
"Наша мета - створення комфортного і безбар’єрного простору на всій території держави. В Україні не має залишитися жодної громадської будівлі, до якої не змогли б потрапити люди з категорії маломобільних груп населення. Мінрегіон узагальнив пропозиції всіх центральних органів виконавчої влади та підготував відповідний проєкт рішення Уряду, який вже сьогодні буде направлено на розгляд Кабінету Міністрів. Хочу ще раз подякувати першій леді Олені Зеленській, яка виступила ініціатором розробки Нацстратегії безбар’єрності", - зауважив міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.
Нагадаємо, Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні була розроблена за ініціативи першої леді Олени Зеленської та на виконання указу президента від 3 грудня 2020 року "Про забезпечення створення безбар’єрного простору в Україні".
Розроблення проєкту Плану заходів з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на 2021-2022 роки координує Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.
Аналітичну та технічну підтримку міжвідомчій робочій групі при Кабінеті Міністрів України надає експертний консорціум, який сформували Центр економічного відновлення, ІСАР Єднання та ГО "Безбар’єрність".
Як повідомлялося, перше засідання Ради безбар'єрності за участю Олени Зеленської відбулося 29 червня.