ua en ru

Завод з виробництва ядерного палива сформував статутний капітал, - Ставицький

Завод з виробництва ядерного палива в Україні сформував статутний капітал. Про це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький на прес-конференції. "Надійшли перші кошти, вже складено статутний капітал цієї структури", - сказав він. Концерн "Ядерне паливо" викупив додаткову емісію приватного АТ "Завод з виробництва ядерного палива" на 10 млн дол. в якості української частки.

"Ми йдемо за планом і розраховуємо на те, що до встановлених термінів планового введення - це десь приблизно в 2015 р. - на виконання цих робіт буде фінансування в обсязі 672 млн грн (84,1 млн дол.)", - додав міністр. За його словами, введення заводу в експлуатацію дозволить створити нові робочі місця. "Також ми виділимо кошти на соціальні аспекти при будівництві заводу. Передбачено щонайменше 225 млн грн (28,2 млн дол), які будуть спрямовані на розвиток інфраструктури міста, де буде побудований завод", - додав Ставицький.

В даний час триває підготовча робота для розробки проектної документації будівництва заводу з виробництва ядерного палива. Чергова нарада з цього питання з російської сторони відбулася в кінці лютого. На нараді розглянуті питання узгодження основних технічних рішень по проекту, а також питання організації робіт з проектування.

Держконцерн "Ядерне паливо" і російське ВАТ "ТВЕЛ" 27 жовтня 2010 р. підписали угоду про створення спільного підприємства для будівництва заводу з виробництва ядерного палива. Вартість проекту - близько 462,5 млн дол., у тому числі 139 млн дол. - це витрати, пов'язані з придбанням технологій виробництва ядерного палива. Першу чергу заводу планується запустити в 2015 р. і вивести його на повну потужність у 2020 р.

Завод будує українсько-російське підприємство "Завод з виробництва ядерного палива", в якому український концерн "Ядерне паливо" володіє 50% плюс 1 акція, а ВАТ "ТВЕЛ" - 50% мінус 1 акція.

Читайте також: Україна та Словаччина планують спільно постачати обладнання для ядерної промисловості