Агентство НАТО з питань матеріально-технічного забезпечення і постачання (NAMSA) підвело підсумки виконання першого етапу проекту трастового фонду програми НАТО "Партнерство заради миру" зі знищення звичайних боєприпасів, стрілецької зброї і легких озброєнь. Про це пише видання "Комерсант-Україна". Проект, що передбачає утилізацію 133 тис. т боєприпасів і 1,5 тис. т легких озброєнь, був ініційований Україною. Його реалізація розрахована на 12 років і проходитиме в чотири етапи.
Перший етап проекту почався в 2006 році і закінчився 30 квітня поточного року. Як повідомили в NAMSA, за цей час було знищено 15 тис. т боєприпасів, 400 тис. одиниць легкого озброєння і стрілецької зброї, 1000 переносних зенітно-ракетних комплексів. Внесок трастового фонду в утилізацію озброєнь і боєприпасів склав 10,8 млн євро. Основною державою-донором стали США. Окрім них, у фінансуванні брали участь Австрія, Болгарія, Канада, Німеччина, Угорщина, Ісландія, Ірландія, Латвія, Литва, Люксембург, Нідерланди, Норвегія, Польща, Словаччина, Швейцарія, Туреччина, Великобританія і Євросоюз.
У вересні 2010 року NAMSA спрямувало українській стороні пропозицію про проведення другого етапу програми, на фінансування якого передбачається виділити 25 млн євро. На ці кошти передбачається утилізувати 76 тис. т боєприпасів, 366 тис. одиниць стрілецького озброєння, а також 3 млн протипіхотних мін ПФМ-1 (так звана "пелюсткова міна", що вражає нижню частину ноги). Як і на першому етапі, США готові виступити основним спонсором проекту. Разом з тим, українська сторона поки ніяк не відреагувала на пропозицію NAMSA.