Захист української льотчиці Надії Савченко направить до Генеральної прокуратури Російської Федерації заяву з вимогою перевірити законність передачі Федеральною службою виконання покарань в ЗМІ службового відео етапування Савченко з воронезького СІЗО.
Захист української льотчиці Надії Савченко направить до Генеральної прокуратури Російської Федерації заяву з вимогою перевірити законність передачі Федеральною службою виконання покарань в ЗМІ службового відео етапування Савченко з воронезького СІЗО. Про це адвокат льотчиці Микола Полозов написав у своєму Twitter.
Він зазначив, що факт передачі відео про етапування Надії Савченко зі службового відеореєстратора ФСВП журналістам російського телеканалу Lifenews повинна перевірити прокуратура.
"Захист Савченко направить Генпрокурора Чайці заяву з вимогою перевірки законності поширення ФСВП в ЗМІ службового відео з етапу", - написав Полозов.
Зазначимо, раніше канал Lifenews оприлюднив відео з кадрами перевезення української льотчиці Надії Савченко з Воронезького СІЗО в Москву.
Нагадаємо, Савченко в даний момент знаходиться в московському СІЗО-6, куди її етапували з Воронежа.
27 серпня 2014 р. Воронезький облсуд прийняв рішення залишити Савченко під вартою до 30 жовтня 2014 р. Також суд постановив провести Савченко психіатричну експертизу в інституті Сербського в Москві. У свою чергу Савченко написала заяву про заборону проводити над нею якісь тести, або застосовувати психологічні або фізичні методи впливу.
33-річна Надія Савченко - старший лейтенант, штурман-оператор вертольота Мі-24 3-го окремого полку армійської авіації Повітряних сил Збройних сил України. Під час антитерористичної операції на Донбасі брала участь в якості добровольця батальйону "Айдар". При цьому залишалася діючим офіцером ВСУ. Брала участь у боях біля селища Металіст під Луганськом, де потрапила в полон терористів 18 або 19 червня. 8 липня стало відомо, що Савченко знаходиться під вартою в Росії в слідчому ізоляторі Воронежа. Російські влади інкримінують Савченко причетність до загибелі на сході України двох журналістів Всеросійської держтелерадіокомпанії - Ігоря Корнелюка і Антона Волошина.