Заборона Кабміну видобутку газу в Чорному морі "Лукойлом" викликана відсутністю інвестицій з боку компанії, - джерело
Кабінет міністрів України (Кабмін) скасував рішення про спільну розробку "Лукойлом" і "Чорноморнафтогазом" права освоювати три родовища української частини шельфу Чорного моря, тому що "Лукойл" не виконав своїх зобов'язань щодо інвестування проекту. Про це "Комерсант Україна" повідомило джерело в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості (Міненерговугілля).
"За три роки з боку інвестора (компанії "Лукойл") практично нічого не було вкладено", - відзначило джерело
Раніше в Міненерговугілля оцінювали вартість проекту з облаштування Одеського і Безіменного родовищ в 2,9 млрд грн, а їх запаси - до 21 млрд кубометрів газу. "Тому було вирішено розробляти ділянку Суботино спільно з консорціумом, у який увійшли італійська Eni і французька Electricite de France, а розробку Одеського і Безіменного родовищ закріпити виключно за "Чорноморнафтогазом",- додало джерело з Міненерговугілля.
У свою чергу, представник "Лукойлу" на правах анонімності повідомив, що компанія не підписувала юридично зобов'язуючих угод з "Чорноморнафтогазом" по розробці родовищ на шельфі Чорного моря. За його словами, мова йшла лише про наміри, і єдині інвестиції в рамках цього проекту полягали в тому, що "дочка" російської компанії, що займається міжнародними проектами - "Лукойл Оверсіз" - в 2012 році відкрила офіс в Україні. У той же час представник зазначив, що "Лукойл" зберігає інтерес до західної частини українського шельфу, оскільки та примикає до вже досліджуваних компанією блоків на шельфі Румунії.
Нагадаємо, 15 жовтня 2013 р. Кабмін оприлюднив постанову, якою позбавив "Лукойл" права на розробку Одеського, Безіменного і Суботинського родовищ, які Кабмін дозволив компанії розробляти спільно з "Чорноморнафтогазом" у грудні 2010 р.