ua en ru

Західні банки скорочують співробітників через зниження ділової активності в Азії

Глобальна тенденція щодо скорочення фінансовими організаціями свого персоналу торкнулася й Азії, яка ще недавно була пріоритетним напрямком розвитку для багатьох банків. Зниження ділової активності і падіння прибутку компаній в регіоні змушує керівництво не тільки скорочувати витрати, але і закривати цілі підрозділи, звільняючи не так давно взятих на роботу співробітників.

Великі європейські та американські банки, що зіткнулися з необхідністю підчистити свої баланси для відповідності новим вимогам до власного капіталу, шукають можливості скорочення витрат в Азії. При цьому мова йде як про урізання представницьких витрат, так і про масштабне скорочення співробітників, якого до недавнього часу азіатським представництвам західних компаній успішно вдавалося уникати. У числі останніх банків, що зважилися на подібні кроки, слід згадати Bank of America Merrill Lynch - компанія має намір в цьому кварталі скоротити 20% своїх керуючих директорів у регіоні. Раніше про закриття свого азіатського підрозділу з торгівлі інструментами з фіксованою прибутковістю встигли заявити в Credit Suisse. Не стала винятком і австралійська Macquarie Group, звільнила частину співробітників, зайнятих у торгівлі похідними фінансовими інструментами. Аналогічні дії також зробили Morgan Stanley і іспанський BBVA, до середини минулого року активно нарощували свою присутність в регіоні. Додаткові заяви про скорочення місцевого персоналу незабаром очікуються і від інших гігантів Уолл-стріт, включаючи JP Morgan.

Основною причиною відмови фінансових організацій від подальшого розширення в Азії багато аналітиків називають різке зниження ділової активності в регіоні. Згідно з даними Dealogic, обсяг первинних розміщень акцій в АТР скоротився за минулий рік з 169 млрд до 84 млрд дол, а активність у секторі M & A впала на 9%. Все це істотно відбилося і на прибутку банків - їх комісійні зменшилися на 1,3 млрд дол В окремих країнах цей показник скоротився ще більше. Приміром, в Індії падіння склало близько 33%, а банківські комісійні в Китаї за рік знизилися на 25%. Середнє значення банківських винагород по всьому регіону зменшилося на 12,5%, стверджують дані Thomson Reuters.

Різке скорочення кількості угод і середньостатистичного винагороди за їх закриття змушує компанії тепер більш акуратно підходити до питання прийняття замовлень і ретельніше розподіляти обов'язки серед співробітників. "Часи, коли можна було органічно зростати і просто наймати все більше людей, вже пройшли. Тепер керівництву доведеться як слід зважувати цінність кожного співробітника і дивитися, наскільки вигідно його подальша присутність в компанії", - вважає головний економіст азіатський швейцарського банку Sarasin Енід Йіп.

Ще однією ложкою дьогтю для багатьох компаній, які звітують про свої фінансові результати в американських доларах, стала висока волатильність валютних ринків в минулому році і позитивна динаміка долара по відношенню до більшості валют регіону. Як відзначають аналітики Goldman Sachs, 2012 рік може принести бізнесу деяке полегшення - з великою часткою ймовірності майже всі азіатські валюти будуть рости по відношенню до долара, що дозволить банкірам заробити на комісійних трохи більше звичайного.