США та інші країни Заходу мають намір послабити санкції, якщо Іран виконає угоду щодо ядерної програми.
США та інші країни Заходу мають намір піти на "помірне ослаблення" економічних санкцій щодо Ірану, якщо Ісламська республіка приступить до реалізації угоди щодо ядерної програми, досягнутого сьогодні. Про це заявив Президент Сполучених Штатів Барак Обама, передає Reuters.
Сьогодні була досягнута домовленість про виконання починаючи з 20 січня 2014 р. спільного плану дій Ірану і міжнародної "шістки", прийнятого за підсумками переговорів у Женеві 24 листопада 2013 р.
Як заява американського президента підсумували переговори між Тегераном і "великою шісткою". Сторони домовилися про те, що Іран не припиняє реалізацію ряду аспектів своєї ядерної програми в обмін на деяке полегшення економічних санкцій. У той же час учасники переговорів продовжать роботу над складанням поглибленої угоди щодо розвитку іранської ядерної енергетики.
Обама зазначив, що "вперше за десятиліття" Іран погодився загальмувати роботи по збагаченню урану, і заявив, що досягнута угода "дозволить запобігти перетворення Ірану на ядерну державу".
У той же час Президент США змушений стримувати тиск з боку конгресу, який наполягає на введенні нових санкцій відносно Тегерана для того, щоб змусити Іран дотримуватися умов досягнутої угоди. Обама заявив, що має намір накласти вето на будь-який законопроект, що вводить подібні санкції, якщо конгрес прийме його, підкресливши водночас, що у разі порушення договору з боку Ірану США готові посилити ембарго.
"Введення додаткових санкцій ставить під загрозу зриву наші зусилля щодо вирішення проблеми мирним шляхом, і я накладу вето на будь-який законопроект, що передбачає такі заходи", - заявив Президент США.
24 листопада 2013 р. Іран і міжнародна шістка (Росія, США, Китай, Німеччина, Франція, Великобританія) погодили в Женеві проміжне угоду щодо іранської ядерної програми, що передбачає тимчасове звільнення від Тегерана частини економічних санкцій в обмін на обмеження атомної програми. Світові держави сподіваються, що угода дозволить стримати просування Ірану до можливого створення ядерної зброї і виграти час для виробітку повноцінних домовленостей.