Закриття ринку РФ не матиме катастрофічного впливу на агросектор України
Товарообіг аграрної продукції між Україною та РФ зменшився приблизно на 70%
Закриття ринку Російської Федерації не матиме катастрофічного впливу на агросектор України. Про це заявив очільник Міністерства аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко у Facebook.
"З 1 січня 2016 Росія забороняє ввезення окремих видів сільськогосподарської продукції, сировини і продовольства з України. Починає діяти сумнозвісне ембарго на товари походженням з України (постанова уряду РФ от 21 грудня 2015 года №1397). В котре наголошую - позиція Мінагрополітики однозначна - закриття ринку РФ не матиме катастрофічного впливу на агросектор України", - написав він.
Як повідомив міністр, наразі обсяг експорту сільськогосподарської продукції до РФ становить не більше 2% від всього обсягу експортованої сільськогосподарської продукції.
"Так, звичайно, втрата і цих відсотків для нас не бажана, але навряд чи це можна назвати катастрофою. Більше втратять споживачі української продукції в Росії. Триматися за російський ринок - ринок країни-агресора, країни з ворожим Україні політичним та державним режимом - не просто нерозумний, а пагубний вибір. Вибір без майбутнього. Майбутнє - за європейськими, світовими стандартами якості, безпечності харчової продукції, модернізації виробництва та усього агросектору", - додав Павленко.
Також він додав, що товарообіг аграрної продукції між Україною та РФ за підсумками 10 місяців поточного року зменшився на близько 70% (на понад 1 млрд доларів) порівняно з аналогічним періодом минулого року, і склав 456,2 млн доларів. У січні-жовтні поточного року обсяг експорту української сільськогосподарської продукції до Російської Федерації зменшився на 73% (на 683,2 млн доларів) та склав 253,8 млн доларів..
"Повністю припинились експортні поставки до Росії молока згущеного, масла тваринного, яєць птиці, готових чи консервованих продуктів з риби та ракоподібних, зернових злаків, насіння олійних культур, кондитерських виробів з цукру. Якщо говорити точніше, то торговельне ембарго поширюватиметься на м'ясо та м'ясопродукти, рибу, молочні продукти, овочі, фрукти та горіхи, вироби з борошна. Ці групи товарів займають 46% (або 116 млн доларів) у нашому експорті сільгосппродукції до РФ (з 253,8 млн доларів). У загальному ж експорті аграрної продукції, який за 10 місяців становив 11,6 млрд доларів, частка "заборонених для РФ сільгосппродуктів" становить лише 1%", - зазначив він.
Разом з тим, він зазначив, що для решти груп товарів, які експортуватимуться з України до РФ, діятимуть мита, узгоджені РФ у рамках СОТ.
"Після запровадження повноцінної ЗВТ з ЄС зміняться конкурентні умови для агробізнесу, зокрема для виробників харчової продукції. Проте, за аналогією з 2008 році, коли Україна набула членства у СОТ, девальвована національна валюта дещо пом'якшить конкурентну боротьбу для вітчизняних підприємств та дасть можливість підвищити їх ефективність виробництва. Поступове відкриття нових ринків для сільськогосподарських товарів і у наступному році продовжить важливі процеси диверсифікації експорту та уникнення у подальшому залежності нашого експорту від ринку окремої країни, як це було у випадку з РФ", - йдеться у повідомленні.
Як зазначається, на сьогодні Україна годує понад 140 млн осіб на планеті. Разом з тим, як зазначив Павленко, Україна входить до трійки світових лідерів експортерів зернових та здатна прогодувати до півмільярда осіб.
Ембарго якого і не існує, або чому санкції проти України загроза лише в уяві російських чиновниківЗ 1 січня 2016 Росія...
Опубликовано Олексій Павленко 22 декабря 2015 г.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Росія оцінила збиток від ЗВТ України з ЄС в 3,5 млрд доларів.