Податкові законопроекти, які плануються до розгляду Радою 6 листопада, істотно послаблять можливості ДПСУ тиснути на бізнес. Таку думку висловила керуючий партнер аудиторської фірми «Аксьонова та партнери» Олена Макеєва.
За її словами, розширення доступу підприємців до спрощеної системи оподаткування за рахунок зниження ставки єдиного податку для 5 і 6 групи платників податків і скасування для них обмежень за критерієм кількості найманих працівників, як це передбачено в розробленому Державною податковою адміністрацією (ДПСУ) та Мінфіном законопроекті №11285 , створює запобіжники проти тиску податківці на підприємців.
«Застосовуючи 5 і 6 групи платників єдиного податку, суб'єкти господарювання позбавлять себе ризику в майбутньому почути від податківців таке поняття, як планове податкове навантаження», - конкретизувала експерт.
При цьому, директор департаменту податкової політики Інституту бюджету і соціально-економічного розвитку Артем Рудик прогнозує, що з часом все більше підприємців переходити до 5 і 6 груп платників податків через зростання обсягів торгівлі у зв'язку із зростанням споживання імпортних товарів. «При існуючих темпах зростання імпорту і можливе збільшення його стоімсоті через коливання курсу гривні, підприємці будуть спокійно переходити до 5 і 6 груп, без змін законодавства з питань спрощеного оподаткування», - резюмував експерт.
Нагадаємо, що на початку жовтня уряд вніс до парламенту законопроекти №11284-11285 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо подальшого вдосконалення адміністрування податків і зборів» (розробники - ДПСУ і Мінфін). Документи передбачають в т.ч. зниження єдиного податку для 5 (фізособи-підприємці) і 6 (юрособи) груп платників єдиного податку (максимально встановлений для них оборот - 20 млн грн.) з 7% (у разі сплати ПДВ) і 10% (якщо ПДВ включається до складу єдиного податку) до 5% і 7% відповідно, а також відміна обмежень за критерієм кількості найманих працівників (зараз встановлений на рівні 20 і 50 осіб відповідно). Як заявляли представники Кабміну, влада таким чином намагається сприяти детінізації економіки та пожвавленню підприємницької діяльності.