ua en ru

Законопроекти більшості та опозиції про вищу освіту не можна поєднати, - Гриневич

Народний депутат України, голова парламентського комітету Верховної Ради з питань науки і освіти Лілія Гриневич переконана, що комітет ВР не може пропонувати об'єднати законопроекти про освіту 1187-2 і законопроект 1187. Про це вона заявила журналістам, передає кореспондент РБК-Україна.

"Не можна об'єднати між собою законопроекти з абсолютно різними підходами. Законопроект № 1187... провладний, пропонує жорстку централізацію всіх повноважень управлінням вищою освітою в руках Міністерства освіти і науки. Інші, альтернативні, законопроекти повинні повністю інший підхід - децентралізація і посилення автономії університетів. Як ви можете це поєднати?", - зазначила Гриневич.

Так само вона додала, що "провладний законопроект пропонує зменшити зовнішній вплив ЗНО (зовнішнього незалежного оцінювання), а в двох інших альтернативних воно затверджується, і так з багатьох аспектів".

"Ми розуміємо, що і законопроект 1187-2... також має свої недоліки і тому ми будемо рекомендувати прийняти його тільки за основу. Потім на базі комітету буде створена робоча група і ми будемо доповнювати цей законопроект прогресивними нормами з інших законопроектів, але сьогодні допустити ситуацію, коли ми знову відкладаємо це питання і починаємо напрацьовувати абсолютно новий законопроект, це все одно буде означати, що ми не отримаємо нового законодавчого поля для розвитку освіти ще найближчий рік-два. Цього допустити не можна. Тому геть політичні амбіції", - переконана парламентарій.

На питання журналістів, готові представники фракцій більшості голосувати за цей законопроект, Гриневич сказала: "Не можу сказати, що у нас переговори на такому рівні, щоб вже вся фракція Партії регіонів була готова підтримати наш законопроект, але я думаю, що сьогоднішнє рішення комітету, цю пропозицію, а також деякі люди, які вже сьогодні в ПР готові підтримати законопроект Згуровського, наша робота приведе до того... коли ми зможемо винести в зал цей законопроект і домогтися більшості голосів при його голосуванні".

Читайте також: Профільний комітет пропонує ВР прийняти законопроект про вищу освіту, розроблений групою Згуровського