У законопроекті про поліпшення позицій України в рейтингу Doing Business, відхиленому парламентом 21 травня, лише мала частина запропонованих норм могла б реально вплинути на підвищення позиції України в цьому рейтингу, за оцінками окремих експертів - менш 1/10 всіх норм, запропонованих у законопроекті. Так прокоментувала народний депутат від фракції "Самопоміч" Вікторія Пташник статтю РБК-Україна "Чи потрібні Україні інвестиції, або як провалити закон про Doing Business".
На думку нардепа, більша частина норм у даному законопроекті № 2679 "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України (щодо поліпшення бізнес-клімату в Україні)" не тільки не вплинула б на місце України в зазначеному рейтингу, але і могла внести безсистемні зміни в чинне законодавство.
"Зазначений законопроект пропонував внести точкові зміни, які лише скоротили б законодавчо встановлені строки виконавчого провадження. Але де-факто не забезпечили б вирішення проблем, пов'язаних з виконанням судових рішень. Крім того, навіть ці запропоновані зміни незабаром б втратили чинність у зв'язку з прийняттям нового закону "про виконавчу службу", - зазначила Пташник.
Нардеп додала, що при підготовці текстів законопроектів необхідно залучати юристів-практиків. "Якщо ці зміни будуть якісними та ефективними, позиція України в будь-якому рейтингу покращиться автоматично", - зазначила вона.
"У законопроекті, про який йде мова в публікації, ми не побачили можливостей для створення таких умов ведення бізнесу, при яких створювати робочі місця в Україні та інвестувати в Україну було б вигідно і привабливо. Що і послужило причиною його не сприйняття парламентом", - підкреслила Пташник.
Нагадаємо, 21 травня Верховна Рада України не підтримала в першому читанні законопроект № 2679 "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України (щодо поліпшення бізнес-клімату в Україні)". За відповідне рішення проголосували лише 136 нардепів при 226 мінімально необхідних.