Прийнявши закон про обмеження чиновницьких привілеїв парламент вказав би уряду на несправедливість того, що воно користується пільгами, віднімаючи їх у чорнобильців та афганців. Але "опозиція" в черговий раз проявила нездатність прийняти подібний закон. Так заступник голови фракції КПУ у Верховній Раді Валентин Матвєєв прокоментував голосування законопроекту № 2221 "Про скасування необгрунтованих пільг і привілеїв для осіб, уповноважених виконувати функції держави". Закон отримав 206 голосів і не був прийнятий. "Опозиціонери" недодали якраз стільки голосів, щоб їх загальна кількість не дотягнув до необхідних для прийняття 226. Власне, "Батьківщина" "притримала" 22 голоси, УДАР - 4, Свобода - 5.
Одноголосно за зняття пільг з чиновників проголосувала тільки Компартія.
"Так звана "опозиція" вже далеко не в перший раз саботує голосування власного ж законопроекту, - продовжив Валентин Матвєєв. - Те ж саме трапилося, нагадаємо, з проваленим скасуванням пенсійної реформи і багатьма іншими соціально значущими проектами. Це говорить тільки про одне: "опозиція" не працює, а лише створює видимість. Єдине за що готові голосувати демократи, це тільки за євроінтеграційні рішення, які необхідні їх господарям-бізнесменам".
Повертаючись же до самого законопроекту про скасування чиновницьких пільг, запропонованим Яценюком, Кличком і Тягнибоком, парламентарій зазначив, що документ цей дуже неоднозначний. З одного боку, він, безумовно, ніс чисто політичний, популістський характер: "Це чергова спроба відвернути українців від того, що" опозиція "і правляча Партія регіонів насправді являють одне велике буржуазне об'єднання, яке злагоджено і одностайно захищає права великого бізнесу" , - пояснив Валентин Матвєєв.
Але з іншого боку, прийнявши такий закон Верховна Рада вказала б уряду на несправедливість, з якою воно, користуючись пільгами, забирає їх у чорнобильців та афганців, не виплачує зарплати, проводить антисоціальні реформи, начебто пенсійної: "Саме тому комуністи одноголосно підтримали цей закон" , - резюмував Валентин Матвєєв".