Законопроект про держгарантії виконання судових рішень не буде прийнятий, - Литвин
Голова Верховної Ради України Володимир Литвин упевнений, що законопроект №9127, який, згідно з порядком денним, парламентарії повинні розглянути у другому читанні в майбутній четвер, вже не несе в собі ніяких загроз, а також не буде прийнятий парламентом. Про це він повідомив на сьогоднішньому брифінгу, передає кореспондент РБК-Україна.
"Щодо законопроекту №9127, - ви знаєте, шановні колеги, проти чого виступали всі у Верховній Раді України. Проти прикінцевих положень, в яких йшлося про призупинення дії законів щодо скасування пільг або призупинення пільг багатьох верств населення. Прикінцеві положення комітет запропонував виключити, оскільки треба відверто сказати про те, що фактично ці прикінцеві положення матеріалізовані прийняттям інших законодавчих актів. Тому, за великим рахунком проблеми немає, як немає необхідної кількості голосів на сьогоднішній день, щоб прийняти законопроект №9127 "в скороченому варіанті", - сказав голова парламенту.
Згідно підготовленій до другого читання редакції законопроекту, держава гарантує виконання рішення суду про стягнення коштів та зобов'язання вчинити певні дії щодо майна, боржником за яким є державний орган, державні підприємства, установи, організації, юридична особа.
У Перехідних положеннях до законопроекту зазначається, що закон вступає в силу не раніше 1 січня 2013 р. До вступу в силу закону про оптимізацію розміру державних соціальних гарантій з урахуванням доходів Державного бюджету України державні соціальні гарантії нараховуються (виплачуються) в розмірах і порядку, визначених ( встановлених) Кабінетом міністрів України в межах видатків, передбачених законом України про держбюджет на відповідний рік. При цьому розмір державних соціальних гарантій на черговий бюджетний рік не може бути визначений (встановлений) Кабінетом міністрів менше, ніж розмір відповідних державних соціальних гарантій, який був визначений (встановлений) Кабміном за станом на 31 грудня попереднього бюджетного року.
Також наголошується, що термін позовної давності для пред'явлення вимог про стягнення коштів становить шість місяців з дня набрання чинності цим законом.
Нагадаємо, законопроект № 9127 був знятий з розгляду ВР в листопаді 2011 р. оскільки викликав резонанс в суспільстві через положеня, згідно з якими обмежувалися пільги для 16 категорій громадян.