Законопроект про фінансову поліції перепишуть, - джерела в АП
У ході проведеної спеціальної наради в Адміністрації Президента авторам ідеї про створення фінансової поліції було поставлено завдання переробити відповідний законопроект так, щоб він не викликав такого сильного обурення у населення і бізнесу. Про це виданню "Дзеркало тижня. Україна" повідомили джерела в адміністрації Президента.
Це побічно підтверджується тим, що пункт про "консолідацію в єдиному органі функцій з розслідування злочинів економічної спрямованості" міститься в затвердженому Президентом Віктором Януковичем національному плані дій на 2013 рік з впровадження програми економічних реформ на 2010-2014 роки.
Водночас, експерти не схильні вірити заяві прем'єр-міністра Миколи Азарова про несвоєчасність прийняття даного законопроекту.
Керівник секретаріату Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловский не виключає, що урядова заява могла бути спрямована на те, щоб "зняти громадську напругу з цього питання, щоб пізніше до нього повернутися чи не повернутися".
Експерти в коментарях виданню сходяться на думці, що в разі прийняття розробленого законопроекту в Україні "може бути створено таке силове чудовисько, яке завдяки величезним повноважень може за бажання розчавити будь-який бізнес. При цьому його робота неодмінно супроводжуватиметься посиленням корупції, погіршенням інвестклімату і т.д.".
"Для фінполіції передбачено значно більш широке коло завдань і майже необмежені права порівняно, наприклад, з податковою міліцією. Серед них - право безперешкодно входити на територію підприємств і організацій всіх форм власності в будь-який час доби, застосовувати засоби фізичного впливу, вогнепальну зброю", - відзначає радник юридичної групи LCF Ганна Олефіренко.
Перший заступник голови парламентського комітету з питань податкової і митної політики Оксана Продан звертає увагу, що на нову силову структуру планують покласти не тільки функції аналітики фінансової системи, але і перевірку достовірності бухгалтерського обліку підприємств, що мають будь-які відносини з державними коштами, зокрема, і тих, які отримували їх від фондів соцстрахування. "Отже, під дію нової служби підпаде 99% підприємств всіх форм власності. А тут вже ніяких обмежень для роботи представників служби немає", - констатує Продан.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що уряд готує створення фінансової поліції. Його економічний блок, керований першим віце-прем'єром Сергієм Арбузовим, запропонував організувати Службу фінансових розслідувань з максимально широкими повноваженнями. Фактично в країні може бути створено нове підконтрольне Президенту силове відомство з необмеженими правами - від безперешкодного входу на будь-яке підприємство, вилучення документів і арешт рахунків до контролю над громадським порядком з можливістю застосування зброї.
Читайте також: Кабмін готується створити фінансову поліцію з необмеженими повноваженнями