Законопроект позафракційного народного депутата Сергія Міщенка № 2453а "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо лікування засуджених за кордоном", сьогодні, 22 жовтня 2013 р., внесений на розгляд комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. Про це йдеться на сайті парламенту.
Законопроект пропонує доповнити статтю 153. Кримінально-виконавчого кодексу України пунктом 7, згідно з яким на підставі ухвали суду про відстрочку виконання вироку, адміністрація установи виконання покарань тимчасово припиняє виконання покарання до завершення такої відстрочки.
Адміністрація установи виконання покарань також видає засудженому довідку встановленого зразка, де зазначаються підстави та строк, на який відстрочується виконання вироку, а також, якщо це потрібно, надає засудженому дозвіл на виїзд за межі України.
Документ також передбачає, що відстрочка виконання вироку у зв'язку з хворобою засудженого, що потребує лікування за кордоном, може бути скасована судом у разі, якщо засуджений ухиляється від лікування або не виконує взяті на себе у зв'язку з відстрочкою виконання вироку зобов'язання за клопотанням органу або установи виконання покарань. У разі невиконання засудженим обов'язку щодо повернення для подальшого відбування покарання, у встановленому цим Кодексом порядку вирішується питання про видачу засудженого (екстрадицію) для виконання вироку та подальшого відбування покарання.
"Положення проекту, які передбачають детальну процедуру ухвалення рішення про відстрочку виконання вироку у зв'язку з необхідністю лікування за кордоном, гарантії, які має надати засуджений та іноземна держава, покликані з одного боку - забезпечити звільнення Юлії Тимошенко, а з іншого - не допустити необґрунтований виїзд за межі України значної кількості осіб, які відбувають покарання за тяжкі та особливі тяжкі злочини, лише на підставі медичних довідок, виданих будь-яким медичним закладом", - йдеться у пояснювальній записці до документу.
Як повідомив журналістам автор законопроекту, цей документ дозволить звільнити Тимошенко для лікування за кордоном за рішенням суду протягом 10 діб.
"Хочу зазначити, що цей закон не під одну людину... Це писалося для тих громадян, які в жахливих умовах знаходяться в наших тюрмах, які не можуть отримати відповідне медичне лікування. І цей закон стосується не тільки лікування за кордоном, але й лікування на території України. Найголовніші новели: після заяви в суд засудженої особи, яка хоче лікуватися за кордоном... Якщо позитивне рішення виноситься протягом 10 діб людини автоматично звільняють з-під варти помста відбування покарання, і він вільним їде до місця лікування. І головне, що ніхто в наручниках цієї людини не щастить", - пояснив Міщенко.
Він також зазначив, що на осіб, які засуджені за особливо тяжкі злочини - це вбивці, ґвалтівники, рецидивісти і інші засуджені, які перебувають за насильницькі злочини - на них ця процедура не поширюється.