ua en ru

Закон " Про регулювання містобудівної діяльності" дозволить збільшити інвестиції в будівельну галузь, - Л.Парцхаладзе

Прийнятий парламентом закон "Про регулювання містобудівної діяльності (щодо скорочення дозвільних процедур в будівництві)" дозволить зменшити корупцію і збільшити інвестиції в будівельну галузь. Про це на сьогоднішній прес-конференції повідомив голова правління "Української будівельної асоціації" (УБА) Лев Парцхаладзе, передає кореспондент РБК-Україна.

"Хочу від всіх будівельників сказати, що ми найближчим часом будемо пишатися цим законом і він найближчим часом нам дасть як робочі місця, так і приплив інвестицій ... Тих інвесторів, які хочуть заходити на ринок, лякає 2 чинники: це велика зарегульованість і, звичайно, та корупція, яка є на сьогоднішній день ... Цим законом ми суттєво знижуємо і зарегульованість і корупцію ", - зазначив Л.Парцхарадзе.

За його словами, цей закон реально спрощує систему на одержання дозвільної документації, яка дає можливість знизити корупцію до 90% в будівництві.
"На всіх стадіях погодження присутній принцип мовчазної згоди. Вперше вводиться таке поняття як "зонінг" (форма законодавчого регулювання використання земель населеного пункту на місцевому/муніципальному рівні), який, до речі, набуває чинності з 1 січня 2012 року. Фактично все поки діє за старою схемою, але з 1 січня 2012 року, якщо не буде розроблено і затверджено цей зонінг, організації не будуть отримувати дозвільну документацію", - зазначив Л.Парцхаладзе.

Крім того, за його словами, в даному законі передбачено скасування проведення обов'язкової експертизи об'єктів будівництва 1-3 категорій, яка буде задіяна через 3 місяці після вступу в дію цього закону.
Даний закон також змінить і правила введення в експлуатацію нових об'єктів і дозволить вводити в експлуатацію об'єкти будівництва за декларативним принципом на підставі підписаних між замовником і генпідрядників договорів.

Також Л.Парцхаладзе відзначив, що згідно з цим законом, "8 типів об'єктів (будівництва) звільнені від пайової участі і є граничний розмір самої пайової участі. Для об'єктів будівництва житла - до 4%, іншої комерційної нерухомості - до 10%".

Нагадаємо, 13 січня Верховна Рада України (ВР) прийняла урядовий законопроект "Про регулювання містобудівної діяльності (зі скорочення дозвільних процедур у будівництві)" (№ 7418 від 02 грудня 2010 р.), що передбачає спрощення дозвільних процедур у будівництві.