Питання високих тарифів і шляхів їх зниження стає однією з головних тем у політичних дискусіях парламенту, а також хітом для проведення кампанії в місцеві ради. Такої думки дотримується політолог Володимир Фесенко.
"На жаль, нова система отримання субсидій за житлово-комунальні послуги ще не стала зрозумілою для всіх її потенційних клієнтів, і тому питання тарифів залишається гострим для українців. Насправді, проблемою є не високі тарифи, а низькі доходи населення, які не дозволяють платити ринкову ціну за енергоносії. Політики намагаються обіграти цю дійсно серйозну проблему по-різному. Деякі політичні сили переконують населення, що тарифи можна знизити втричі, і що насправді "неправильно порахували формулу". Подібні заяви реалізувати неможливо в силу об'єктивних складових в ціні на газ - як власного видобутку, так і імпортований", - зазначив Фесенко.
За його словами, правильними кроками щодо зниження тарифів можна вважати демонополізацію ринку газу, збільшення поставок газу за європейськими контрактами, впровадження енергозберігаючих технологій.
"Однак навіть ці заходи не дозволять знизити тарифи в рази, і для багатьох сімей вони залишаться непідйомними. Саме для них держава передбачає систему субсидій, яка повинна була стати простою і доступною. Однак для малозабезпечених, насамперед для пенсіонерів, заповнення навіть простих форм стало надто складним завданням. Цілком реально, що найближчим часом Рада проголосує законопроект Ляшка про автоматичне нарахування субсидій для пенсіонерів. Це покладе додаткове навантаження на місцеві органи влади, однак реально допоможе мільйонам родин оформити субсидії до старту опалювального сезону", - переконаний експерт.
Політолог упевнений, що якщо на національних виборах основним питанням була тема безпеки і війни, то на місцевих виборах партії будуть пропонувати свої рецепти вирішення соціальних питань: тарифів, зарплат, пенсій, індексацій.