У Запорізькій області викрито чоловіка, який створив фейкову версію додатку "Дія". В ній користувачі могли створити собі, зокрема, підроблені паспорти та COVID-сертифікати.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-центр Офісу генпрокурора.
"Мешканець Запорізької області розробив фейкову версію застосунку "Дія", за допомогою якого користувачі створювали підроблені копії документів - паспорти, сертифікати вакцинації від хвороби COVID-19, водійські посвідчення тощо", - йдеться в повідомленні.
За інформацією правоохоронців, чоловік за грошову винагороду збував доступ до мобільного додатку через месенджер Telegram.
Правоохоронці провели обшуки за місцем проживання шахрая та вилучили в нього комп’ютерну техніку, мобільні телефони та банківські картки.
Наразі триває досудове розслідування.
Оновлено
Як повідомили у Нацполіції, розробником фейкового додатка, про яке напередодні повідомили у Мінцифрі, є мешканець Запорізької області.
Він самотужки розробив застосунок для смартфонів, який за дизайном був ідентичним із державним застосунком "Дія".
Так, у фейковій програмі користувачам надавалася можливість створити собі будь-який документ із представлених в офіційному програмному забезпеченні.
Зокрема, користувачі могли змінити свій вік, додати будь-яке фото або підробити сертифікат про вакцинацію від COVID-19.
Свою розробку чоловік продавав у месенджері за 100 гривень, а у рекламі вказував, що завдяки застосунку неповнолітні можуть безперешкодно купляти алкоголь і цигарки.
Наразі правоохоронці проводять заходи для блокування усіх каналів розповсюдження фейкового додатка. Також встановлюються особи, які придбали додаток для надання правової кваліфікації їхнім діям.
Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерів, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку) ККУ. Санкція статті передбачає до 6 років позбавлення волі. Слідчі дії тривають.