ua en ru

Затримання Мартиненка: подробиці

Затримання Мартиненка: подробиці Фото: затримання Мартиненка провели детективи НАБУ

Затримання Мартиненка детективами НАБУ сталося ввечері 20 квітня

Затримання Миколи Мартиненка, колишнього народного депутата фракції "Народний фронт", відбулося у четвер, 20 квітня, силами детективів Національного антикорупційного агентства України (НАБУ). Подробиці - в матеріалі РБК-Україна.

Затримання Мартиненка вдалося не одразу

НАБУ затримало Миколу Мартиненка не відразу. Спершу голова Ради громадського контролю при НАБУ Олексій Гриценко розповів у своєму Facebook, що колишній нардеп ховається від детективів Національного антикорупційного бюро в приймальні нардепа від "Народного фронту" Дениса Дзензерського.

Микола Мартиненко ховається від вручення підозри НАБУ в приймальні народного депутата Дзендзерського Дениса

Опубліковано Олексієм Гриценком 20 квітня 2017 р.

Мартиненко затриманий у справі про хабарі

Про те, що детективи Національного антикорупційного бюро все-таки затримали Мартиненка повідомив народний депутат від "Блоку Петра Порошенко" Сергій Лещенко. Він же розказав, по якій справі пройшло затримання.

"Мартиненко затриманий силами НАБУ по справі отримання відкатів за контрактами "Енергоатому" на свою панамську компанію з рахунками в Швейцарії", - написав Лещенко в Facebook.

У свою чергу журналістам програми "Схеми" вдалося зафіксувати на відео момент затримання Миколи Мартиненка. Відповідний ролик викладений на акаунті "Радіо Свобода Україна" в YouTube.

Також "Радіо Свобода" з посиланням на прес-секретаря НАБУ Дарину Манжуру підтвердила факт затримання Мартиненко і розповіла, що везуть в приміщення Національного антикорупційного бюро України для підозри оголошення.

Холодницький розповів подробиці затримання Мартиненка

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький у своєму Facebook розповів подробиці і причини затримання Мартиненка.

"В даний час Мартиненка затримано в порядку ст. 208 КПК України і доставлений в Національне антикорупційне бюро України для проведення процесуальних та слідчих дій", - повідомив Холодницький.

За його словами, слідство встановило, що в період з 2013 по 2016 рік посадові особи ДП "Східний ГЗК", австрійської компанії STEUERMANN, а також група осіб, які мали контроль над зазначеними підприємствами, в тому числі Мартиненко, вчинили розтрату коштів "Східного ГЗК" у розмірі 17,28 млн доларів шляхом неправомірного укладення і подальшого виконання контракту купівлі-продажу уранового концентрату ДП через австрійську компанію-посередника STEUERMANN У подальшому ці кошти були перераховані на рахунки компанії STEUERMANN з використанням офшорних компаній WARGRAVE TRADING LLP та DALLAS FUEL SA керівниками та учасниками злочинної організації.

Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою (САП) після виконання вказівок прокурора - процесуального керівника погодже...

Опубліковано Назаром Холодницьким 20 квітня 2017 р.

Мартиненко може бути причетний до великої розтрати

Національне антикорупційне бюро опублікувало прес-реліз, в якому йдеться про можливу причетність Мартиненка до розтрати понад 17 млн доларів на закупівлі уранового концентрату за завищеними цінами.

Мартиненко, за даними НАБУ, затримали за підозрою в створенні злочинної організації та розтраті майна у справі про розкрадання коштів ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" при закупівлі уранового концентрату.

Зокрема, за версією слідства, ГЗК уклав контракт з підконтрольною Мартиненку компанією-посередником на постачання уранового концентрату за завищеними цінами, внаслідок чого інтересам держпідприємства було завдано збитків у розмірі 17,28 млн доларів.

Захист Мартиненка і "Народний фронт" прокоментували його затримання

Микола Мартиненко затриманий НАБУ на строк до 72 годин до вирішення судом питання про обрання йому запобіжного заходу. Про це в коментарі українським ЗМІ повідомив адвокат Мартиненка Петро Бойко.

"Ми не розуміємо, в чому підозрюють Миколу Мартиненка. Зрозуміло лише, що мова йде не про справу, яке пов'язане з "Енергоатомом". Це тим більш дивно, бо навіть по "Енергоатому" немає жодних доказів правопорушень. Затримання детективи НАБУ мотивували тим, ніби Мартиненко міг би втекти з України. Це повний абсурд, тому що в 2015 р. він добровільно відмовився від депутатської недоторканності – це дієвий доказ того, що він не збирався нікуди ховатися. Микола Мартиненко постійно підкреслював, що він знаходиться в Україні і готовий надати слідству інформацію з будь-яких питань. А влітку минулого року він навіть публічно заявляв про готовність здати свій закордонний паспорт", - підкреслив адвокат.

В партії "Народний фронт" справу Мартиненка назвали політичною. Про це повідомляється в заяві партії, опублікованому на сайті політсили.

"Затримання Національним антикорупційним бюро колишнього народного депутата Миколи Мартиненка, який добровільно склав мандат півтора роки тому для неупередженого розслідування, є ознакою вибіркового правосуддя і політично мотивованих дій антикорупційних органів. Незважаючи на те, що сьогодні кошти та активи, виведені Януковичем, так і не стали предметом розслідування НАБУ, бюро переслідує політика з послідовною української і антиросійською позицією", - йдеться в повідомленні.

У Мережі порівнюють затримання Мартиненка зі справою Насірова

Користувачі соцмереж активно коментують затримання Миколи Мартиненка. Зокрема, ситуацію навколо екс-нардепа порівнюють з гучною справою відстороненого голови Державної фіскальної служби Романа Насірова.

altalt

Фото: затримання Мартиненка порівнюють зі справою Насірова

"Свіжий кандидат на Главу федерації настільного бадмінтону в Україні", - написав на своїй сторінці в Facebook журналіст Рауль Чілачава.

Мартиненку повідомили про підозру

НАБУ повідомило про підозру Миколі Мартиненку. Про це повідомили в прес-службі відомства.

Повідомляється, що екс-нардепу повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч.1 ст. 255 ( "Створення злочинної організації"), ч. 5 ст. 191 ( "Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем") Кримінального кодексу України.

"Зараз готується клопотання про обрання підозрюваному запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, яке найближчим часом направлять до суду", - інформує НАБУ.

НАБУ затримало другого підозрюваного у справі Мартиненка

У четвер, 20 квітня детективи НАБУ спільно з прокурорами САП затримали ще одного підозрюваного у справі про збитки на ДП "СхідГЗК". Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

"За версією слідства, затриманий забезпечував координацію між компанією-посередником і ДП" СхідГЗК ". Ця особа також відома як фігурант іншого кримінального провадження щодо нанесення збитків ВАТ" Одеський припортовий завод "у розмірі 205 млн гривень, розслідування якого детективи НАБУ завершили в грудні минулого року. Зараз справа ВАТ "ОПЗ" розглядається в суді, а зазначена особа має статус обвинуваченого", - повідомили у відомстві.

Затриманого підозрюють в скоєнні злочинів, передбачених ч.1 ст. 255 ("Створення злочинної організації"), ч. 5 ст. 191 ("Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем") Кримінального кодексу України. На даний момент вирішується питання повідомлення затриманому про підозру.

Пізніше голова САП Назар Холодницький заявив, що другим затриманим у справі нанесення збитків державному підприємству "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" є Сергій Перелома.

"Затримано також Перелому (відомий по" справі ОПЗ "). Будуть просити заставу 100 млн гривень", - заявив Холодницький.

НАБУ хоче арештувати Мартиненка на 60 діб і визначило суму застави

НАБУ заявляє, що буде клопотати в суді про обрання Миколи Мартиненка запобіжного заходу у вигляді арешту на строк 60 діб або застави на суму в 300 млн гривень. Про це повідомляє прес-служба відомства.

"НАБУ і САП будуть клопотати про обрання стосовно екс-депутата запоб.заходу у вигляді арешту на 60 діб з альтернативою застави в 300 млн гривень", - повідомили в НАБУ.

Справу Мартиненка розглядатиме Солом'янський суд

Обирати запобіжний захід для Миколи Мартиненка буде Солом'янський районний суд Києва. Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

"Солом'янський райсуд Києва сьогодні, 21 квітня, в другій половині дня обере запобіжний захід у відношенні Миколи Мартиненка", - повідомили в НАБУ.

Також у відомстві повідомили, що сторону обвинувачення у "справі Мартиненка" представлятимуть ті ж прокурори САП, що і у справі голови ДФС Романа Насірова.

Слідчого суддю у справі Мартиненка вибере автоматизована система, зазначили в Бюро.

За вчинення злочинів, інкримінованих екс-нардепу Мартиненку, йому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 8 до 12 років, додали в НАБУ.

САП анонсувала засідання суду у справі Мартиненка

Судове засідання у справі затриманого Мартиненка відбудеться сьогодні о 15:00 в Солом'янському районному суді Києва. Про це повідомляє прес-служба САП.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) буде клопотати про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вар...

Опубліковано Спеціалізована антикорупційна прокуратура 21 квітня 2017 р.

"21 квітня о 15:00 Солом'янський районний суд Києва розгляне клопотання прокурорів САП про обрання запобіжного заходу колишньому народному депутату України Мартиненко М.В Засідання відбудеться за адресою: Вознесенський узвіз, 10 (колишня вулиця Смирнова-Ласточкіна, 10), прохання залу засідань уточнювати в суді ", - повідомили в САП.

Стало відомо, що розглядати питання про обрання Мартиненку запобіжного заходу буде слідчий суддя Олександр Бобровник. Той самий, який розглядав питання про обрання запобіжного заходу відстороненому голові ДФС Роману Насірову. Про це повідомляє портал "Слово і Діло" з посиланням на джерело в НАБУ.

НАБУ опублікувало схему розтрати коштів на "СхідГЗК"

Національне антикорупційне бюро України опублікувало схему розтрати коштів на державному підприємстві "Східний гірничо-збагачувальний комбінат".

У НАБУ відзначають, що справа про заподіяння шкоди "СхідГЗК" є унікальною і є абсолютним рекордсменом за обсягом комунікації з компетентними органами інших країн серед всіх виробництв, що розслідуються Бюро.

altФото: схема розтрати коштів на "СхідГЗК"

"Від початку розслідування (з грудня 2015 року), детективи НАБУ направили в 8 країн 16 запитів про міжнародну правову допомогу", - йдеться в повідомленні.