Президент Центру економічного розвитку Олександр Пасхавер вважає, що російські вугільники використовують "торгову війну" між країнами, щоб встановити монопольний вплив на ринок.
"Сьогодні загальний тренд у торговельних відносинах між Росією і Україною вкрай негативний. І ймовірно цим просто вирішили скористатися місцеві постачальники вугільної продукції, щоб прибрати конкуренцію і завищити ціни на свою продукцію", - вважає експерт.
Нагадаємо, що у зв'язку з падінням попиту звузився внутрішній ринок збуту для вугільних підприємств окремих регіонів Росії. Зокрема, енергетики Ростовської області частково закуповують український через більш вигідні ціни і високу калорійність.
При відсутності зростання тарифів на електроенергію, генеруючі компанії змушені шукати способи зниження собівартості.
Отримуючи українське вугілля за оптимальною ціною і калорійністю, у виграші залишаються російські виробники тепла та електроенергії, що забезпечують теплом російських громадян.
У свою чергу, ростовські приватні компанії утримують високу ціну на свою продукцію навіть в умовах падіння ринку.
Ціни на вугілля марки АШ на внутрішньому ринку Росії за останні два роки знизилися на 15% згідно даних Метал-Кур'єра. З метою обмежити доступ на ринок більш конкурентноздатної пропозиції влади Ростовської області намагаються ініціювати заборону на ввезення вугілля з України на федеральному рівні.