У разі умисної безпідставної невиплати заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої установленої законом виплати більш як за один місяць на правопорушника очікуватиме штраф у розмірі від 34 тис. грн до 51 тис. грн або позбавлення волі на термін до трьох років. Про це йдеться в законопроекті Генеральної прокуратури України, з приводу якого генпрокурор Віктор Пшонка звернувся до Президента України Віктора Януковича щодо внесення проекту на розгляд Верховної Ради України, повідомляє прес-служба Генпрокуратури.
Якщо така невиплата вчинена внаслідок нецільового використання коштів, розмір штрафу зростатиме до 85 тис. грн., а позбавлення волі - на термін до п'яти років.
Крім того, пропонується за незаконне звільнення працівника з роботи з особистих мотивів, а також інше грубе порушення законодавства про працю передбачити штраф у розмірі до 8,5 тис. грн, або позбавлення волі на термін до двох років.
Якщо такі дії вчинені щодо неповнолітнього, вагітної жінки чи матері, яка має дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, розмір штрафу зростатиме до 17 тис. грн., а позбавлення волі - до трьох років.
"Установлення невідворотної кримінальної відповідальності для керівників підприємств, установ та організацій, які безпідставно не виплачують працівникам заробітну плату, порушують інші трудові права громадян є одним із найефективніших механізмів забезпечення державою прав працюючих", - відмічається в повідомленні.
Як повідомляє Генпрокуратура, за 9 місяців 2010 р. розглянуто 1745 справ цієї категорії та обвинувачено 901 особу. При цьому 798 осіб (88,5 %) засуджено до штрафу і лише 2 особи до реального позбавлення волі за сукупністю вироків, інші посадові особи притягнуто до кримінальної відповідальності, не пов'язаної з позбавленням волі.