Зовнішній керуючий американського р. Детройт Кевін Орр представив свій план з порятунку міста від банкрутства, борги якого становлять 17 млрд дол. Згідно з документом, основні фінансові втрати понесуть власники муніципальних облігацій, міські службовці та пенсіонери.
Згідно з представленим Кевіном Орром 128-сторінковий планом, у найближчі 10 років планується вкласти 1,25 млрд дол. у розвиток міста, у тому числі в забезпечення і поліпшення безпеки та охорони здоров'я. 500 млн дол. з цих коштів підуть на ліквідацію зруйнованих і покинутих будівель.
За заявою Орра, якщо продовжити без змін виплати за облігаціями, пенсіями і страховками, то до 2017 р. борг по них складе 65% від виручки міста. Зараз він становить 42,5%. Ні в одному іншому великому місті розмір зобов'язань не перевищують 20%. Тому пенсії необхідно урізати, а виплати за бондами припинити. Кредиторам запропоновано часткова компенсація - десята частина від вкладених коштів.
Орр також запропонував здати в оренду або продати муніципальні парковки і передати в оренду штату Мічіган парк Belle Isle (останній крок допоможе місту економити до 6 млн дол щорічно).
За його словами, в першу чергу необхідно думати про жителів міста, а вже потім про кредиторів. Останнім тепер чекає нелегкий вибір: зазнати збитків або подати до суду. У той же час зовнішній керуючий впевнений, що у разі відмови від його плану єдиним виходом із ситуації стане банкрутство Детройта. 14 червня місто прострочило черговий платіж за своїми борговими зобов'язаннями на суму 39,7 млн дол.
Детройт може стати найбільшим містом-банкрутом в історії США. На початку XX століття місто було центром автомобільної промисловості і одним з найбільш густонаселених в країні. Однак зараз місто називають одним з найнебезпечніших у США. У період з 2000 по 2010 рр. Детройт покинули більше чверті жителів. На початку цього року губернатор Мічигану Рік Снайдер призначив на посаду антикризового керівника міста юриста Кевіна Орра, який брав участь в реструктуризації автомобільного гіганта Chrysler.
Читайте також: Детройт опинився на межі банкрутства