Ю.Бойко: Вступ до Європейського енергетичного співтовариства - це доступ до дешевих кредитних ресурсів
Вступ України до Енергетичного співтовариства - це доступ до дешевих кредитних ресурсів. Таку заяву зробив міністр палива та енергетики України Юрій Бойко в інтерв'ю BBC.
"Це черговий крок для того, щоб Європа приймала нас як прогнозовану країну і давала нам дешеві кредитні кошти, які підуть на модернізацію обладнання, а це, в свою чергу, підвищить безпеку і зменшить витрати, тобто зменшить вартість енергоносіїв для наших внутрішніх споживачів. Друге, це ми отримаємо можливість доходити, скажімо так, з нашими енергетичними ресурсами до конкретного споживача в Європі, тому що якщо ми є членом Європейського Енергетичного Співтовариства, тоді ми маємо право відпускати нашу електричну енергію кінцевим споживачам, а не перепродавати її на кордоні, як це було раніше. І третє, це підвищує вартість наших енергетичних компаній, що в хорошому розумінні штовхає фондовий ринок і дає можливість нашим компаніям отримати додаткові кошти, відповідно і розвиватись нашим компаніям", - сказав Ю.Бойко.
Також Ю.Бойко зазначив, що Україна отримає право голосу в європейських комісіях як партнер енергетичних компаній Європи, і вони "тепер зобов'язані нас чути, тому що ми тепер - повноправний член Енергетичного Співтовариства, тому ми маємо всі права, і до нас прислуховуватись будуть не так, як раніше - партнер, сусід, але сьогодні ми повноправний член співтовариства". "Офіційна позиція Європейського Союзу, Європейської Комісії, і ми вдячні за це, що вони підтримують проект Nabucco, а проект "Південний потік" не є для них стратегічною ініціативою. Але країни - члени ЄС підписують договори з Російською Федерацією, і ми намагаємося переконати наших партнерів і в Європі, і в Росії в тому, що наша ГТС - економічно вигідніша і є безпечнішим шляхом для транспортування російського газу в Європу, ніж прокладання нового маршруту через Чорне море", - сказав він.
Також Ю.Бойко впевнений, що у зв'язку із вступом України до Енергетичного співтовариства з боку Росії не буде ніяких недружніх актів.
Також міністр зазначив, що якщо якась європейська компанія запропонує ціни, нижчі, ніж вони сьогодні є, "то ми це приймемо, і вона буде постачати газ". "Ми можемо купувати газ не тільки у "Газпрому", а у того, у кого вигідніше. На жаль, сьогодні немає інших пропозицій, це правда. Але сподіваюся, що всі процеси, які ми проходимо, вони дають можливість лібералізувати газовий ринок, в тому числі в частині альтернативного постачання", - сказав він.
Нагадаємо, 24 вересня Україна стала членом Європейського енергетичного співтовариства.