ua en ru

Японія планує виділити М'янмі фінансову допомогу для боротьби з бідністю

Влада Японії має намір виділити М'янмі фінансову допомогу для боротьби з бідністю. Про це повідомив міністр закордонних справ Японії Коїтіро Гемба в ході зустрічі з Президентом М'янми Тейн Сейном, а також з лідером продемократичного руху Аун Сан Су Чжі, передає Associated Press. За словами Гемби, Японія також має намір фінансувати проекти у сфері освіти і сільського господарства в М'янмі.
Аун Сан Су Чжі вітала рішення японської влади, підкресливши важливість допомоги Японії в боротьбі з бідністю, особливо в районах проживання етнічних меншин, де вона найбільш необхідна.
Після того, як новий уряд М'янми провів ряд політичних і цивільних реформ, країну з офіційними візитами відвідали представники низки держав. Так, 30 листопада ц.р. держсекретар США Хілларі Клінтон прибула з офіційним триденним візитом до М'янми з метою вивчення можливостей налагодити економічні зв'язки між двома країнами на тлі спостережуваних американською владою "проблисків прогресу" в цій державі Південно-Східної Азії.
Нагадаємо, восени 2010 р. в М'янмі відбулися перші в XXI столітті загальні вибори, за результатами яких у країні було сформовано новий уряд. Незважаючи на те, що більшість в ньому складають висуванці партій, створених за підтримки військових, до складу нового Кабінету міністрів також увійшли представники, близькі до опозиції.
У М'янмі 30 березня 2011 р. була офіційно розформована військова хунта, яка керувала країною майже 50 років. Передача влади цивільному уряду пройшла за закритими дверима, про неї було оголошено після завершення церемонії. Кабінет міністрів очолив Президент М'янми Тейн Сейн.
Щодо М'янми діють санкції США і Євросоюзу (ЄС), введені у відповідь на порушення прав людини. У зв'язку з приходом до влади нового уряду світове співтовариство почало обговорювати питання про припинення санкцій. Однак поки єдина позиція по цій темі не вироблена. Багато західних лідерів дотримуються думки, що навіть після розформування хунти в країні тривають порушення прав людини.