Влада Японії пропонуює тимчасово закрити фондові біржі країни і призупинити торгівлю на ринку FOREX. З відповідною пропозицією виступили сьогодні представники верхньої палати парламенту Японії. За їх словами, такі дії допоможуть уникнути негативних наслідків для фондового ринку на тлі подій в країні, що пережила найсильнішу за 140 років землетрус і яка знаходиться на порозі ядерної катастрофи через обстановки на атомній електростанції (АЕС) "Фукусіма", передає РБК з посиланням на японське інформагентство Kyodo.
Катастрофа вже встигла зробити значний вплив на фондовий ринок Японії, який "просідав" протягом двох торгових сесій поспіль. У ході торгової сесії 14 березня 2011 р. індекс Nikkei обвалився на 6,18%, що стало самим значним спадом індексу з жовтня 2008 г., Торгова сесія 15 березня ц.р. принесла ще більші втрати - Nikkei опустився більш ніж на 10%. За ці два дні капіталізація фондового ринку знизилася на 626 млрд дол.
Відзначимо, що за ці два дні ринкова вартість оператора аварійних атомних станцій "Фукусіма" - японської енергетичної компанії Tokyo Electric Power Co. (TEPCO) скоротилася на 18 млрд дол. У ході торгових сесій інвестори виводили кошти з акцій TEPCO, котирування якої досягли мінімального значення за 27 років. Експерти відзначають, що TEPCO чекають великі збитки через вибухи на АЕС і компанія, ймовірно, не зможе повернутися до прибутковості протягом наступних 10 років.
Руйнівний землетрус, що послідувало за ним цунамі та події на АЕС "Фукусіма" можуть дорого коштувати економіці Японії. За попередніми підрахунками експертів, третя за величиною економіка світу через удари стихії може недорахуватися 200 млрд дол При цьому аналітиків хвилюють і непрямі наслідки кризи. Так, стурбованість інвесторів викликає зростання національної валюти Японії - ієни, що може вкрай негативно позначитися на компаніях-експортерах, зокрема, найбільших автовиробниках Японії - Toyota Motor Co, Nissan Motor і Honda Motor, які виробляють від 22% до 38% автомобілів в Японії .
Нагадаємо, в Японії 11 березня 2011 р. сталася серія землетрусів, магнітуда найсильнішого склала 9,0 (за даними Японського метеорологічного управління). Підземні поштовхи і подальше цунамі завдали величезних збитків північно-східних районів країни. Режим надзвичайного стану введений на атомному комплексі в Фукусіма (станції "Фукусіма-1" і "Фукусіма-2"), де відбулося вже кілька вибухів, пожежа і продовжується витік радіації.