Японія оголосила про намір приєднатися до переговорів про створення так званого Транс-Тихоокеанського партнерства (ТТП) - одного з найамбітніших в історії проектів вільної торгівлі. "Країни Азії одна за одною переходять до відкритої економіки. Якщо Японія залишиться осторонь від цього процесу, у нас не буде можливостей для зростання", - заявив прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе на прес-конференції в Токіо. "Це наш останній шанс. Якщо ми упустимо цю можливість, Японія залишиться позаду інших країн", - цитує Reuters слова японського лідера.
Ключовим прихильником ТТП виступають Сполучені Штати Америки. У підготовці угоди також беруть участь Австралія, Бруней, Канада, Чилі, Малайзія, Мексика, Нова Зеландія, Перу, Сінгапур і В'єтнам. Тепер до них приєднується Японія, яка може стати другою найбільшою економікою у складі торгового блоку після США.
Аналітики відзначають, що приєднання Японії до ініціативи створення Тихоокеанської зони вільної торгівлі стає третьою ланкою економічної політики Абе, яку вже встигли охрестити "абеномікой". Інші дві характерні риси "абеномікі" - бюджетне стимулювання економіки і сверхмяка грошово-кредитна політика, спрямована на боротьбу з дефляцією.
У Японії приєднання до ТТП лобіює великий бізнес, стурбований зростаючим відставанням у конкурентоспроможності від китайських і південнокорейських компаній. У той же час супротивниками ініціативи виступають представники аграрного сектору, традиційно блокують будь-які спроби ослабити торгові бар'єри.
Наступний раунд переговорів по ТТП намічений на 15-24 травня 2013 р., він відбудеться в Перу. США розраховують, що домовленості про створення ТТП можуть бути укладені вже до кінця 2013 р.