Янукович підписав закон про списання з ПЕК понад 24 млрд грн заборгованості за газ у 1997-2010 рр
Президент України Віктор Янукович підписав закон, що передбачає комплексне списання заборгованості місцевих бюджетів перед підприємствами, що здійснюють постачання теплової енергії для населення, між підприємствами паливно-енергетичного комплексу за природний газ і електричну енергію яка утворилася за період у 1997- по 2010 рр. у сумі понад 24 млрд грн. Про це повідомляє прес-служба Президента України.
Також Президент підписав відповідні зміни до Податкового кодексу України.
Законом передбачається комплексне списання заборгованості включаючи пені і штрафи зокрема:
заборгованість за спожитий природний газ:
4 млрд 916 млн грн - борг з пенею і штрафами підприємств теплопостачання за природний газ перед ДК "Газ України";
7 млрд 402 млн грн - борг з пенею і штрафами суб'єктів господарювання з постачання природного газу за регульованим тарифом (Облгазів) перед ДК "Газ України";
- ДК "Газ України" перед Національною акціонерною компанією "Нафтогаз України" в межах суми, що списується підприємствам, що виробляють, транспортують та постачають теплову енергію населенню та суб'єктам господарювання, що здійснюють постачання природного газу за регульованим тарифом (Облгазам) перед ДК "Газ України" - 12 млрд 318 млн грн.
заборгованість за спожиту електричну енергію:
- суб'єктів господарювання з постачання електричної енергії за регульованим тарифом (обленерго) перед ДП "Енергоринок" на суму 1008,2 млн грн.
- ДП "Енергоринок" перед підприємствами - виробниками електричної енергії на аналогічну суму - 1008,2 млн грн.
- ДП "Енергоринок" перед підприємствами з передачі електроенергії магістральними і міждержавними електромережами 861,4 млн грн.
- ДП "Енергоринок" перед фондом вітроенергетики 310,5 млн грн.
Як йдеться у пояснювальній записці, прийняття закону "надасть можливість покращити фінансово-економічну ситуацію у сфері газопостачання, електропостачання та житлово-комунальному господарстві, створити умови для належного функціонування сфери газопостачання, теплопостачання, електропостачання, позитивно вплине на зниження соціальної напруги, спричиненої неефективним регулюванням діяльності підприємств житлово-комунального господарства, підприємств газо- та електропостачання".