ua en ru

Янукович: Громадяни України мають стати реальними власниками землі

Громадяни України мають стати реальними власниками на своїй землі - саме це головне завдання земельної реформи. Про це заявив Президент України Віктор Янукович під час спілкування з представниками ЗМІ у Кам'янці-Подільському Хмельницької області, повідомляє прес-служба Президента.

"Найефективніший господар на землі - це власник. І треба, щоб врешті-решт земля отримала ефективного власника", - наголосив глава держави.

Говорячи про нинішню ситуацію на вітчизняному ринку землі, Віктор Янукович констатував: сьогодні, на жаль, тут є всі умови для існування корупції та тіньових земельних схем. "Безумовно, ми не можемо цього терпіти... А також того, що люди - власники паїв, отримують не ту ціну, яку сьогодні встановлено за оренду (землі). Це питання треба впорядкувати", - сказав глава держави.

Президент підкреслив: функціонування повноцінного ринку землі в Україні матиме позитивний вплив на економіку держави в цілому. "Коли цей ресурс буде задіяний у державі, він працюватиме на її економіку", - зазначив він.

Віктор Янукович, окрім того, зазначив, що для впровадження земельної реформи вже зроблено кілька важливих кроків. "Ми підійшли до створення земельного кадастру, щоб врешті-решт побачити реальний стан справ із земельними ресурсами", - зокрема зауважив Президент.

"Крок за кроком ми будемо підходити до створення ринку землі", - наголосив Віктор Янукович.

Нагадаємо, 2 серпня ц.р. Президент Україна Віктор Янукович підписав закон України № 3613-VI "Про державний земельний кадастр". Згідно з актом, державний земельний кадастр - це єдина державна геоінформаційна система відомостей про землі, розташовані в межах державного кордону України, їх цільове призначення, обмеження у їх використанні, а також дані про кількісну і якісну характеристики земель, їх оцінку, про розподіл земель між власниками та користувачами.

Раніше голова ВР Володимир Литвин заявляв, що документ є передумовою для запровадження ринку землі в Україні. Голова ВР зазначив, що такий ринок вже існує, однак у тіні.

Наприкінці червня 2011 р. Янукович зазначив, що з 2012 р. в Україні запрацює ринок землі. Виступаючи у Верховній Раді з щорічним посланням про внутрішню і зовнішню політику України Президент заявив, що мораторій на продаж с/г земель гальмує розвиток вітчизняного сільського господарства і не дозволяє створити ефективні с/г підприємства на основі концентрації земельної власності.

Раніше міністр аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк заявляв, що для завершення земельної реформи потрібно прийняти законопроекти "Про земельний кадастр", "Про ринок земель", "Про консолідацію сільськогосподарських земель" та "Про родючість сільськогосподарських земель".

Нагадаємо, що з 1 січня 2012 р. припиняє діяти мораторій на продаж земель с/г призначення. До цього часу, за словами Президента, має запрацювати ринок землі.

На сьогодні середня вартість одного гектара землі в Україні - 1,5 тис. дол (11,4 тис. Грн). при тому, що в світі найменша ціна на землю - 3,5 тис дол (28 тис. грн). На думку аграрних експертів, після запровадження повноцінного ринку землі ціна гектара землі може скласти максимум 15 тис. грн. За словами ж першого заступника міністра аграрної політики і продовольства України Микола Безуглого, після реформи ціна гектара буде близько 19,7 тис. грн. Також він вважає, що впровадження земельної реформи дозволить спрямувати на соціальні потреби села близько 6,5 млрд грн.