Вища рада правосуддя має негайно звільнити "суддів Майдану", - Костанчук
При цьому, на його думку, звільнення є недостатньою мірою покарання для суддів
Вища рада правосуддя має в терміновому порядку розглянути дисциплінарні справи проти суддів, які порушували присягу під час ухвалення рішень щодо учасників Майдану. Про вимогу ветеранів бойових дій на Донбасі щодо прискорення звільнення суддів-порушників присяги йдеться у блозі голови організації учасників АТО "Справедливість" Тараса Костанчука.
"Цього тижня відбуваються засідання Дисциплінарної палати, де розглядаються справи "суддів Майдану". Палата має ухвалити рішення про звільнення їх із займаних посад, в свою чергу Генпрокуратура повинна порушити проти них кримінальні провадження", - пише Костанчук.
Він переконаний, що звільнення із займаних посад є недостатньою мірою покарання для суддів і вони мають понести кримінальну відповідальність за злочини.
"Судді мають бути засудженими та відбувати покарання в тюрмі за скоєні злочини та за бездіяльність. Інакше я впевнений, що такими темпами судова система ніколи не очиститься від суддів-перевертнів! Протягом півроку ми спостерігаємо за їх діями і що ми бачимо? Корупціонер Павло Гречківський - звинувачується у вимаганні півмільйонного хабара за вплив на судове рішення, досі не звільнений", - наголошує ветеран АТО.
Він зазначає, що у випадку із затягуванням розгляду дисциплінарних справ Вищою радою правосуддя, учасники бойових дій готові перейти до рішучих дій.
"Мої побратими з об'єднання учасників АТО "Справедливість" налаштовані дуже рішуче, бо у всіх вже обірвався терпець! Якщо вкотре Вища рада "правосуддя" буде відкладати рішення про звільнення одіозних суддів та притягнення їх до кримінальної відповідальності, то судити їх будуть на Майдані Народним Судом Справедливості", - заявляє Костанчук.
Він стверджує, що відновити довіру до судової системи, яка зараз "уособлює форпост корупції", зловживань та є "основним ворогом" українського народу, можна лише шляхом тотальної заміни суддівського корпусу, швидких і незворотних змін в законодавстві, запровадження презумпції винуватості для усіх державних чиновників, у тому числі суддів.
Зміна законів Україні щодо впровадження презумпції винуватості передбачатиме процедуру автоматичного порушення кримінальних справ за корупцію, невідповідність між задекларованими статками і витратами, порушення присяги і використання службового становища у власних цілях.