В Україні змінюються правила збору роялті за використання музичних творів. Учасники ринку добилися в суді скасування наказу Міносвіти, згідно з яким подібні збори, що досягають 3 млн дол. в рік, повинні здійснювати дві найбільші асоціації. Тепер такі повноваження з'являться і у невеликих структур, що, на думку найбільших гравців, заважатиме розвитку ринку. Про це пише видання "Комерсант-Україна".
Вищий адміністративний суд визнав незаконним наказ Міносвіти "Про затвердження порядку визначення уповноважених організацій колективного управління (ОКУ) авторськими і суміжними правами...", сказали представники позивача - Всеукраїнського об'єднання суб'єктів авторських і суміжних прав "Оберіг" (працює з низкою українських виконавців, зокрема з Віктором Павликом, Ані Лорак і Жанною Боднарук). У Єдиному державному реєстрі судових рішень цей документ ще не опублікований, але про нього знають також в галузевих асоціаціях "Українська ліга музичних прав" (УЛМП; представляє інтереси Compmusic, Moon Records, Mama Music, Universe Media) і "Український музичний альянс" (УМА; Universal Music Group, EMI Music, Sony BMG). Рішення було ухвалене в минулу середу, і сторони поки не отримали його мотивувальну частину, уточнив директор організації "Автор" (входить в "Оберіг") Сергій Загородній.
Скасування наказу Міносвіти "Оберіг" добивався з 2009 року. Цей документ ввів принципи відбору уповноважених ОКУ, що мають право збирати роялті на користь правовласників. Згідно з наказом, уповноважені ОКУ визначалися в результаті конкурсу, одним з основних критеріїв якого була кількість діючих договорів з правовласниками. Після набуття чинності документа такими організаціями були визнані УМА і УЛМП, а "Оберіг" втратив цей статус. У Держслужбі інтелектуальній власності (підпорядковується Міносвіти) не змогли прокоментувати скасування наказу.