ua en ru

Після виборів Великобританія стала на крок ближче до виходу з ЄС, - Медведчук

Результати парламентських виборів у Великобританії показують, що Консервативна партія, яка виступає за проведення референдуму про вихід з ЄС, не тільки залишиться при владі, але і зміцнить свої позиції. Про це у своєму блозі на сайті громадського руху "Український вибір" пише лідер руху Віктор Медведчук.

За словами Медведчука, в разі створення парламентської коаліції у ліберал-демократів буде недостатньо голосів, щоб заблокувати рішення про референдум.

"Якщо брати приріст не за кількістю мандатів, а по кількості голосів, то найвищий результат у Партії незалежності Об'єднаного Королівства (UKIP). Під незалежністю в даному випадку мається на увазі відділення від ЄС. Частка виборців, які голосували за цю партію, зросла в чотири рази - з 3,1% до 12,6%.

Правда, рік тому на виборах в Європарламент UKIP взагалі виявилася найсильнішою (27,5% голосів). Але її нинішній результат ніяк не можна вважати невдачею порівняно з тими виборами", - зазначив він.

Тому, пише український політик, ряд потенційних виборців Партії незалежності Сполученого Королівства голосують за традиційно провідні політичні сили, причому зазвичай воліють консерваторів. Сама ж UKIP до нинішніх виборів мандатів у британський парламент не отримувала, однак в ході роботи парламенту останнього скликання до її складу увійшли 2 депутати, обрані як консерватори.

"Варто зазначити, що наростання євроскептицизму в Британії - це прямий наслідок останнього розширення ЄС. Наприклад, успіхи Партії незалежності Сполученого Королівства в чому пов'язані з її ідеєю обмеження міграції. Причому мова йде в першу чергу не про неевропейцах з колишніх колоній в Азії та Африці, а про восточноевропейцах, про горезвісний "польською сантехніці", - підкреслює Медведчук.

Політик нагадав, що, починаючи з 2001 року, кількість живуть у Великобританії вихідців з країн, що вступили в ЄС в 2004-2007 роках, збільшилася більш ніж в 10 разів - з 113 тис. до 1,147 млн. Більше половини з них - поляки, чия чисельність зросла в 11 разів.

"Невдоволення суспільства Британії східноєвропейською міграцією ясно показує: незалежно від того, чи відбудеться референдум про членство в ЄС і які він дасть результати, Сполучене Королівство більше не буде в числі тих дуже небагатьох західноєвропейських держав, які прихильно ставилися до перспективи членства України в Євросоюзі", - впевнений політик.