У 2016 р. банк прогнозує економіці країни рост
Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) прогнозує, що ВВП в поточному році скоротиться на 7,5 відсотка - що означає погіршення попереднього прогнозу (січня 2015 року), коли очікувалося скорочення зростання економіки на 5 відсотків. Про це повідомляє прес-служба банку.
У повідомленні також йдеться про те, що економіки України, Білорусі та Молдови продовжують піддаватися впливу геополітичних ризиків, пов'язаних з конфліктом на сході України і несприятливими ефектами, що поширюються з Росії. В результаті, всі три країни в цьому році будуть відчувати постійне макроекономічне та фінансовий тиск.
Одночасно з цим, у прогнозі банку є інформація, що до 2016 р. в Україні та Молдові відновиться помірне зростання. "Якщо припустити, що ситуація з безпекою не погіршиться і що програма МВФ продовжить виконуватися, а інші значні ризики не матеріалізуються, то в Україні може бути відзначено відновлення зростання економіки в 2016 році приблизно на 3 відсотки. Більш оперативні і успішні реформи і пом'якшення геополітичних ризиків можуть поліпшити прогноз зростання."
Як повідомляє прес-служба, в доповіді ЄБРР на 2015 р. прогнозується загальна стагнація у всіх 35 охоплених доповіддю країнах, а на 2016 р. - мізерне збільшення, всього лише на 1,4 відсотка. «Картина дуже неоднорідна. Безумовно є підстави для оптимізму, особливо в країнах, тісно пов'язаних з єврозоною. При цьому, однак, рецесія в Росії обумовлює стурбованість щодо багатьох інших економік», - наводиться в повідомленні цитата виконуючого обов'язки головного економіста ЄБРР Ганса-Петера Ланкеса.
Разом з тим, у звіті продовжують про те, що глибокий спад в економіці Росії чинить більший, ніж очікувалося, негативний побічний ефект на країни, з якими у Росії існують тісні економічні зв'язки. "В самій Росії, як очікується, буде мати місце значна рецесія: у 2015 році її економіка скоротиться на 4,5 відсотка, а в 2016-му - приблизно на два відсотки. Країна може зіткнутися з затяжним періодом повільного зростання або стагнації. Низькі ціни на нафту і санкції вже позначилися негативно на її економіці, і без того слабкої та ураженої глибокими структурними проблемами", - йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, що з фінансуванням ЄБРР визначиться тільки в другій половині року.