Введення фінансових казначейських векселів допоможе частково зняти навантаження з бюджету, а також дещо спростити повернення ПДВ. Таку думку висловив виконавчий директор центру соціально-економічних досліджень «CASE-Ukraine» Дмитро Боярчук.
«Фінансовий вексель може бути борговим інструментом, свого роду - допомога грошам. Цей інструмент допоможе зняти частину навантаження з бюджету з повернення ПДВ. Зараз держава повинна продемонструвати готовність реально погашати ці векселі, тоді вони будуть цікаві і для фінансового сектору», - зазначив Боярчук.
Експерт вважає, що поява фінансових векселів може спростити і прискорити процедуру відшкодування ПДВ, оскільки в бюджеті не завжди є «живі» гроші, а виписати вексель завжди простіше, ніж знайти гроші на відшкодування. Боярчук нагадав, що традиційно в разі виникнення бюджетних проблем їх вирішують у першу чергу за рахунок призупинення повернення ПДВ. Фінансовий вексель, на думку експерта, може частково зняти цю проблему, особливо якщо врахувати, що зараз доходи бюджету нижче, ніж у попередні роки.
У той же час, кажучи про політизацію цього питання, керівник «CASE-Ukraine» зауважив, що бізнесу в будь-якому випадку цікавіше отримувати з бюджету живі гроші, а не боргові зобов'язання уряду.
Нагадаємо, раніше фракція ВО «Свобода» наполягала на виключенні з порядку денного Ради законопроектів, що стосуються впровадження казначейських векселів. З 1 січня 2013 р. набули чинності положення закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення адміністрування податків і зборів», які передбачають введення фінансового векселя для оформлення бюджетної заборгованості. Верховна Рада 18 квітня прийняла в першому читанні проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедури з фінансових векселями».
Читайте також: Критика фінансових векселів парламентською фракцією "Свободи" економічно необгрунтована, - експерт