Медіагрупи отримують право вимагати з операторів платного телебачення плату за мовлення каналів в їхніх мережах
Сьогодні, 1 січня 2017 року, набув чинності законопроект №3504 "Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо уточнення умов розповсюдження програм телерадіоорганізацій у складі універсальної програмної послуги)". Про це свідчать норми закону.
Зокрема, документом пропонується уточнити визначення "універсальна програмна послуга", вводиться новий термін "приватні телерадіоорганізації". Також визначається порядок виключення програми (програм) приватної телерадіоорганізації зі складу універсальної програмної послуги.
Зокрема, виключення приватної телерадіоорганізації з універсальної програмної послуги за заявою приватної телерадіоорганізації можливо тільки для міст, населення яких становить 50 тисяч і більше осіб.
Законом передбачаються норми, які повинні забезпечити дотримання відповідних умов розповсюдження програм телерадіоорганізацій у складі універсальної програмної послуги.
Встановлюється, що універсальна програмна послуга - перелік телевізійних програм, отримання яких усіма абонентами провайдера програмної послуги гарантується державою, до складу якого входять наступні телевізійні програми:
Пропонується передбачити, що провайдер зобов'язаний забезпечити усім абонентам можливість отримання програм універсальної програмної послуги та включити такі програми до всіх пакетів програм. При цьому для розповсюдження програм універсальної програмної послуги провайдер не зобов'язаний укладати договори з відповідними телерадіоорганізаціями.
Згідно з законом, перелік програм універсальної програмної послуги затверджується Національною радою населеного пункту (село, селище, місто, район, область, територія України), на території якого здійснює діяльність провайдер програмної послуги, з урахуванням виду технології, що використовується для здійснення такої діяльності. Рішення Національної ради про затвердження переліку програм універсальної програмної послуги не є регуляторним актом, не потребує державної реєстрації в Міністерстві юстиції України та набирає чинності через 7 днів від дати його прийняття.
Нагадаємо, Верховна Рада України прийняла в цілому в другому читанні відповідний законопроект у жовтні 2016 року. За документ проголосували 290 нардепів.