Набув чинності закон щодо покращення інвестиційного клімату в Україні
Законом передбачено створення Фінансової поліції
Сьогодні, 1 січня 2017 року, набув чинності закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні". Про це свідчать норми закону.
Проектом передбачається адміністрування всіх баз даних Міністерством фінансів або держпідприємством при Мінфіні (замість Державної фіскальної служби) і впровадження ведення єдиної бази індивідуальних податкових консультацій на веб-сайті ДФС.
Згідно з законом, планується впровадження повноцінного електронного кабінету платника податків (доступ до всієї податкової інформації про платника, проведення звірки розрахунків з бюджетом, заповнення та подання податкової звітності, управління надмірно сплаченими коштами, реєстрація податкових і акцизних накладних, інформування про перевірки та надання актів або довідок перевірок, листування з контролюючим органом).
Також передбачається змінити критерії віднесення платника податків до категорії великих платників податків: збільшений показник сплати платежів до державного бюджету по платежах, які контролюються ДФС, з 12 до 20 млн гривень; критерій доходів, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування змінений на критерій загального обсягу поставки в розмірі 1 млрд гривень.
Законом передбачена ліквідація податкової міліції та створення нового органу - Фінансової поліції, діяльність якого буде регламентуватися окремим законом.
Актом також передбачається:
- до 1 січня 2019 року забезпечити передачу баз даних та інформаційних ресурсів з Державної фіскальної служби України до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, або державного підприємства, що віднесене до сфери його управління;
- до 1 січня 2019 року забезпечити розробку, створення та впровадження програмного забезпечення електронного кабінету;
- до 1 липня 2017 року розробити і внести до Ради проект закону щодо запровадження єдиного рахунка для сплати податків і зборів;
- до 1 липня 2017 року розробити і внести до Верховної Ради України проект закону щодо запровадження податку на виведений капітал.
Нагадаємо, президент України Петро Порошенко висловив впевненість, що швидка імплементація закону покращить інвестиційний клімат в державі та відзначив, що законом звільняються на три роки від будь-яких перевірок новостворені підприємства, якщо вони мають обіг менше 3 млн гривень.