Зустрічі в Давосі на високому рівні практично не матимуть позитивних наслідків для України без змін в зовнішній та внутрішній політиці країни. Про це сьогодні під час прес-конференції присвяченій результатам світового економічного форуму в Давосі повідомив старший аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень Ільдар Газізуллін.
"Дійсно багато залежить від особистих домовленостей, але, на мою думку, сьогодні в Україні той час, коли особисті домовленості не є ефективними і треба іншими способами добиватись, щоб Україна у цей важкий час отримувала інвестиції в енергетичну сектор, а для цього необхідні реформи на внутрішньому ринку. Тому я думаю, що ті зустрічі, які зараз відбуваються у Давосі на високому рівні практично не матимуть позитивних наслідків для України, якщо не буде змін в зовнішній та внутрішній політиці України, це коли ми говоримо про бізнес-клімат та про політичну конкуренцію у країні" - зазначив Газізуллін.
Також він додав, що на сьогоднішній день у світової спільноти немає чіткого бачення напряму української політики.
"Зараз дуже зростає вартість реформ для економіки, саме тому я думаю, що зараз дуже важливо для економічного розвитку держави подати сигнал, що держава розуміє це правильно. Тут є питання, які сигнали подає Україна. Знову ж таки, якщо подивитись на те, як світ сприймає Україну на прикладі Давосу, я думаю, що ці сигнали дуже суперечливі. З одного боку дійсно немає чіткого розуміння світової спільноти, з ким все ж таки зараз буде Україна: з Євросоюзом чи з Росією..., чи буде економічна інтеграція з європейським ринком, чи з російським. І це збільшує невизначеність того, якою буде ця політика в Україні" - сказав Газізуллін.