Тимчасова слідча комісія (ТСК) Верховної ради України з питань розслідування обставин побиття журналістів 18 травня 2013 р. у Києві завершила свою роботу. Про це заявила народний депутат від фракції "Удар" Ірина Геращенко на брифінгу у Верховній Раді України, передає кореспондент РБК-Україна.
"Нехай наша комісія завершує формально свою роботу, і нехай наш звіт хтось сприймає чи не сприймає - це не має жодного значення. Наша позиція трьох політичних сил: "Удару", "Батьківщини" та "Свободи" - необхідно захистити права журналістів на протестах. Тому сьогодні ми розробляємо ще зміни до законодавства, які дозволять уникати двояких трактувань роботи журналіст... Наша комісія зараз закінчує роботі, але в наших планах є, як мінімум два законопроекти, які ми допрацьовуємо, щоб посилити захист права журналістів на професію", - заявила Геращенко.
"Ми підготували спільно з колегами із опозиційних фракцій звіт, який сьогодні підписаний чотирма народними депутатами із восьми представлених у комісії і опублікований в ЗМІ... Представники провладних фракцій, нажаль, не підписали цей звіт і проігнорували останнє засідання комісії, на якій підводилися підсумки (роботи ТСК)", - заявив народний депутат від фракції "Батьківщина", голова ТСК Віталій Ярема.
Він підкреслив, що події, які відбулися на Софійській площі у Києві 18 травня, породили багато питань.
"Особливо питання щодо організаторів цих заходів: хто дав вказівку і хто контролював проїзд військового транспортного засобу через центральну частину міста. Це здійснювали працівники міліції. Ми це довели. Але хто керував цим процесом - на це питання ні прокуратура, ні МВС не надало відповіді", - заявив Ярема.
Він наголосив, що правоохоронні органи вийшли за межі своїх повноважень і працюють не в правовому полі під керівництвом осіб, яких не вдалося встановити ТСК.