Всесвітня асоціація платників податків і Європейська асоціація платників податків прийняли рішення провести наступну XVII Всесвітню конференцію платників податків в 2018 році в Україні.
Відповідне рішення було прийнято в ході XVI конференції, яка пройшла в Берліні 17-19 березня, повідомив радник Президента АНУ, член української делегації Віталій Кропачов.
Крім нього, в делегацію також увійшли віце-президент АППУ, міністр фінансів (2014) Олександр Шлапак, перший віце-президент АППУ Юрій Атаманюк, керівники київського, донецького та дніпропетровського територіальних відділень АППУ - Гліб Лобов, Роман Поляков і Олександр Речицький.
За словами Кропачова, домовленість про проведення наступної конференції в Україні була досягнута в тому числі і завдяки особливому інтересу, який викликає у світі країна і розвиток її економіки в критичний період.
"Тема, яка обговорювалася в Берліні - "Ефективне управління і низькі податки - необхідність в мінливому світі?!" - актуальна і для нинішніх реалій України. Особливо в контексті дискусій навколо змін у податковому законодавстві та створення стимулів для зростання промисловості", - зазначив Карпачов.
Члени делегації також закликали учасників конференції інвестувати в економіку України. На думку першого віце-президента АППУ Юрія Атаманюка, саме інвестиції, а не зовнішні запозичення мають стати драйвером зростання для країни. "Тільки потужні, двосторонні економічні зв'язки, інвестиції в обладнання, нові технології дозволять активізувати розвиток бізнесу та покращити добробут населення", - сказав він.
"Інвестори бачать у вашій країні хороші можливості для розвитку свого бізнесу. Це хороший знак. Зараз тема України в світі актуальна як ніколи", - зазначив Президент Всесвітньої асоціації платників податків Стеффан Ваннберг.
Депутат Європарламенту Пол Рубіг додав, що на тлі санкцій, введених відносно Росії, саме Україна стає новим привабливим ринком для нових світових компаній.
"Головне - прозорі правила ведення бізнесу та зниження податкового тиску. Чим нижчі податки, тим більше бізнесменів готові їх платити і працювати легально", - заявив він.
"Ми уважно стежимо за процесами в Україні. Це величезний ринок для розвитку сільськогосподарського бізнесу, у вас сприятливе географічне сполучення для транзиту", - вважає Президент Європейської Асоціації платників податків Рольф фон Гогенхау.
Крім того, за словами Кропачова, українська делегація окремо звернулася до Асоціації платників податків Нідерландів з проханням підтримати на референдумі 6 квітня угоду про асоціацію ЄС з Україною, оскільки це стане важливим кроком на шляху до євроінтеграції українського бізнесу і суспільства.