Всі українські альтернативні джерела поставок газу, які зараз обговорюються в уряді, не зможуть замінити навіть 5% від необхідного щорічного обсягу блакитного палива. Про це РБК-Україна повідомив народний депутат, член комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики і ядерної безпеки Олександр Гудима.
Коментуючи сьогоднішню інформацію про рамкову угоду "Нафтогазу" і німецької RWE про постачання газу в Україну, Гудима заявив, що існує ряд юридичних і технологічних перешкод, за яких Україна не зможе транспортувати куплений у Німеччині газ.
"Договір нічого не говорить про маршрути постачання. Також нічого не сказано, на які потреби буде направлятися німецький газ. Дійсно, німецька компанія потенційно може продати Україні певний обсяг газу, проте її не цікавить, якими шляхами цей газ буде доставлений в Україну... Також не слід забувати, що українська труба обмежена чинними угодами з РФ. Україна зобов'язана щорічно транспортувати в Європу близько 100 млрд кубометрів російського газу. Яким чином при цьому уряд сподівається качати куплений у Німеччині газ? Хіба тільки незначні обсяги прикордонними газопроводами", - зазначив Гудима.
За його словами, такі заяви як закупівля газу в Німеччини і Катару не можуть надати Україні ніяких козирів у переговорному процесі з Росією, оскільки Москва не бачить у цих проектах реальної загрози свої інтересам.
"Коли заговорили, що Київ знизить обсяг закуповуваного в Росії газу, тоді це викликало реакцію Кремля, оскільки це було реально здійснити, і в Москві це знали. А тут це тільки безглузді заяви, які не можуть викликати навіть алергії Кремля. Необхідно розуміти, що через низку технологічних і юридичних проблем ні Катар, ні Німеччина, не зможуть забезпечити навіть 5% від необхідного обсягу газу", - резюмував експерт.
Нагадаємо, сьогодні в Національній акціонерній компанії "Нафтогаз України" повідомили, що НАК і RWE Supply & Trading GmbH (RWEST, Німеччина) у травні 2012 р. підписали рамкову угоду про купівлю-продаж природного газу.