ВР прийняла законопроект про парламентські ТСК.
Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект №5163 "Про тимчасові слідчі комісії, спеціальну тимчасову слідчу комісію і тимчасові спеціальні комісії парламенту". За відповідне рішення проголосували 370 депутатів із 435 зареєстрованих в залі.
У другому читанні законопроект буде розглянутий 22 грудня.
Текст законопроекту майже ідентичний закону про ТСК ВР, визнаному Конституційним судом України неконституційним.
Зокрема, згідно із законопроектом спеціальна слідча комісія за наявності відповідних підстав готує висновок про звинувачення Президента з урахуванням вимог до обвинувального висновку, передбачених Карно-процесуальним кодексом. Цей висновок підписується спеціальним прокурором, спеціальними слідчими, головою і секретарем комісії. Потім питання про висновки і пропозиції включається до порядку денного Верховної Ради без голосування і розглядається невідкладно. У разі ухвалення парламентом рішення про звинувачення Президента комісія готує пропозиції щодо проекту ухвали Верховної Ради про звернення до Конституційного суду для отримання резолюції щодо змісту конституційної процедури розслідування і розгляду справи про імпічмент. Також комісією готуються пропозиції до Верховного суду для того, щоб ВС визначив наявність ознак державної зради або іншого злочину в діях Президента. Після отримання висновків Конституційного і Верховного судів, комісія готує доповідь для розгляду на пленарному засіданні Верховної Ради, а члени комісії вносять проект парламентської ухвали про усунення Президента з поста в порядку імпічменту. У разі відсутності в діях Президента ознак державної зради або іншого злочину членами комісії вноситься проект ухвали Верховної Ради про припинення процедури імпічменту.
Нагадаємо, 26 грудня 2008 р. депутати прийняли закон про тимчасові слідчі комісії в першому, а 15 січня 2009 р. - в другому читанні і в цілому. 9 лютого Президент України Віктор Ющенко повернув закон до ВР, а 3 березня народні депутати 391 голосом подолали президентське вето. Після цього глава держави оспорив конституційність закону в КСУ, який визнав документ не відповідним Конституції, не розглянувши його по суті. Це рішення голова суду Андрій Стрижак пояснив тим, що закон був офіційно опублікований з датою його першого ухвалення - 15 січня 2009 р., а не повторного розгляду в ході подолання вето президента - 3 березня 2009 р., і без підпису голови парламенту.