ВР сьогодні розгляне два законопроекти про лікування ув'язнених за кордоном, - Рибак
Після обіду Верховна Рада України розгляне два законопроекти про лікування ув'язнених за кордоном. Про це сьогодні за засіданні ВР заявив спікер Верховної Ради України Володимир Рибак, передає кореспондент РБК-Україна.
"Тому що Тимошенко (екс-прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко) хворіє, її треба лікувати, ми повинні їй допомогти. Тому я розберуся, що там було в комітеті. Після 12:30 я поставлю ці два закони (народних депутатів Сергія Міщенка та Анжеліки Лабунської) тут в сесійній залі і ми розглянемо це питання в сесійній залі поле обіду", - сказав Рибак.
"Що стосується другого закону (від трьох опозиційних фракцій), реєструйте цей закон, і я направлю його в комітет на розгляд. і будемо розглядати і цей закон", - сказав спікер.
Нагадаємо, що сьогодні раніше нардеп від ПР Володимир Олійник вже повідомляв про можливість розгляду проектів законів щодо забезпечення лікування екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко. Він нагадав про вчорашньому засіданні комітету, коли так і не було прийнято рішення щодо проектів законів, які забезпечують можливість відправки на лікування Тимошенко. На думку Олійника, саме опозиція наполягла на тому що ці проекти не можуть бути розглянуті, оскільки депутати не встигли з ними ознайомитися. Голова комісії Кожем'якін закривши засідання висловив упевненість, що така відмова опозиції розглядати питання лікування ув'язнених за кордоном ще раз свідчить про відсутність бажання у опозиції відправляти свого лідера на лікування.
Відзначимо, що в ПР вже повідомляли, що їх влаштовує проект закону позафракційного депутата Сергія Міщенка про направлення Тимошенко на лікування.
Відповідно до законопроекту, пропонується доповнити статтю 153 Кримінально-виконавчого кодексу України пунктом 7, згідно з яким на підставі рішення суду про відстрочку виконання вироку, адміністрація установи виконання покарань тимчасово призупиняє виконання покарання до завершення такої відстрочки.
Адміністрація установи виконання покарань також видає засудженому довідку, в якій зазначаються підстави та строк, на який надається відстрочення виконання вироку, а також, якщо це необхідно, надає засудженому дозвіл на виїзд за межі України.
Документ також передбачає, що відстрочка виконання вироку в зв'язку з хворобою засудженого, який потребує лікування за кордоном, може бути скасована судом у разі, якщо засуджений ухиляється від лікування або не виконує взяті на себе у зв'язку з відстрочкою виконання вироку зобов'язання за клопотанням органу або установи виконання покарань. У разі невиконання засудженим обов'язків по поверненню для подальшого відбування покарання, в установленому цим Кодексом порядку вирішується питання про видачу засудженого (екстрадиції) для виконання вироку і подальшого відбування покарання.
"Положення проекту, які передбачають детальну процедуру прийняття рішення про відстрочення виконання вироку у зв'язку з необхідністю лікування за кордоном, гарантії, які повинні надати засуджений і іноземне держава, покликані з одного боку - забезпечити звільнення Юлії Тимошенко, а з іншого - не допустити необгрунтованого виїзду за межі України значної кількості осіб, які відбувають покарання за тяжкі та особливі тяжкі злочини, тільки на підставі медичних довідок, виданих будь-яким медичним закладом", - йдеться в пояснювальній записці до документа.
Як повідомив журналістам автор законопроекту, цей документ дозволить звільнити Тимошенко для лікування за кордоном за рішенням суду протягом 10 діб.
В той же час у ПР зазначили, що Міщенко наперед зареєстрував проект закону і він відправлений в комітет. Як сказав голова фракції ПР Олександр Єфремов, при нормальній роботі він міг би бути винесений в зал сьогодні, 24 жовтня і розглянуто, але опозицію налякало те, що звільнення Тимошенко може вийти на фінальний шлях завершення. За його словами, у ПР вважають, що в опозиції насправді не готові приймати такий закон, в тому числі Міщенко, оскільки опозиції не потрібне звільнення Тимошенко.
В аналогічному законопроект позафракційного депутата Анжеліки Лабунської пропонується внести доповнення до статті 84 Кримінального кодексу України, згідно з яким у разі неможливості отримання належного лікування і медичної допомоги в пенітенціарних установах і закладах охорони здоров'я України, особи, засуджені до позбавлення волі мають право на лікування за кордоном.
"Рішення про лікування за кордоном, особи, засудженої до позбавлення волі, приймає суд, за умови, що така особа протягом не менше 365 днів безперервно проходив стаціонарне лікування в установі (-ях) охорони здоров'я України за межами пенітенціарних установ і таке лікування не привело до повного одужання", - йдеться в документі.
Документ зазначає, що підставами для рішення суду про лікування за кордоном особи, засудженого до позбавлення волі є довідка установи охорони здоров'я України про період перебування такої особи на стаціонарному лікуванні та письмову заяву закладу охорони здоров'я (клініки, лікарні тощо) іноземної держави про згоду прийняти таку особу на лікування. "Приймаючи рішення про лікування за кордоном особи, засудженої до позбавлення волі, суд зобов'язаний прийняти рішення про звільнення особи від покарання за хворобою", - йдеться в документі.
Раніше повідомлялося, що Президент України Віктор Янукович обіцяє підписати законопроект, який дозволить Тимошенко лікуватися за кордоном, якщо ВР підготує і прийме такий закон.