Верховна Рада Україна (ВР) прийняла з пропозиціями Президента законопроект № 9202 від 22 вересня 2011 р. про розвиток та державну підтримку малого та середнього підприємництва в Україні. За відповідний законопроект проголосували 232 народних депутатів з мінімально необхідних 226.
Згідно з поправками Президента, з відповідного закону усунуто положення про обов'язкову освіту органами виконавчої влади консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів з питань розвитку малого та середнього підприємництва, які повинні надавати підтримку підприємцям.
Так, відповідно до закону, метою державної політики в сфері розвитку малого та середнього підприємництва є створення сприятливих умов для розвитку малого та середнього підприємництва, стимулювання інвестиційної та інноваційної активності суб'єктів малого та середнього підприємництва, забезпечення зайнятості населення шляхом підтримки підприємницької ініціативи громадян.
Принципами державної політики в сфері розвитку малого і середнього підприємництва згідно з документом є розмежування повноважень органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо державної підтримки.
Основними напрямами державної політики в сфері розвитку малого і середнього підприємництва в законопроекті названі: вдосконалення порядку ведення податкового та статистичного обліку та звітності суб'єктів господарської діяльності, введення спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності для суб'єктів малого підприємництва, що відповідають критеріям, встановленим в податковому законодавстві, забезпечення державної підтримки суб'єктів малого та середнього підприємництва, які працюють у сфері інвестиційної, інноваційної та науково-технічної діяльності, у тому числі їх залучення до виконання науково-технічних і соціально-економічних програм.
Фінансова державна підтримка надається за рахунок державного бюджету та інших джерел.
Основними видами фінансової державної підтримки є: часткова компенсація відсоткових ставок за кредитами, що надаються на реалізацію проектів суб'єктів малого та середнього підприємництва, часткова компенсація лізингових, факторингових платежів і платежів за користування гарантіями, надання гарантії і поручительства за кредитами суб'єктів малого та середнього підприємництва, надання кредитів, у тому числі мікрокредитів, для початку і ведення власної справи, надання позик на придбання і впровадження нових технологій, компенсація витрат на розвиток кооперації між суб'єктами малого і середнього підприємництва та великими підприємствами, фінансова підтримка впровадження енергозберігаючих та екологічно чистих технологій, інші види не забороненої законодавством фінансової державної підтримки.